Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Konference SANAČNÍ TECHNOLOGIE

30.04.2002  |  133× přečteno      vytisknout článek

Konference SANAČNÍ TECHNOLOGIE Ve dnech 29. - 30. května 2002 se v prostorách Juniorcentra Seč (http://www.juniorcentrum.cz) sejdou na pátém ročníku konference SANAČNÍ TECHNOLOGIE zástupci státních orgánů, výzkumných a vědeckých pracovišť a odborných firem, aby si vyměnili informace týkající se odstraňování ekologických zátěží. Odborným garantem akce je děkan Fakulty technologie ochrany prostředí VŠCHT v Praze, mediálním partnerem pořádající společnosti Vodní zdroje EKOMONITOR, s.r.o je časopis ODPADOVÉ FÓRUM. Začátek letošního ročníku bude věnován změnám, k nimž v posledním roce došlo v ekologické legislativě, podrobně budou rozebrány možné vlivy zákona č. 185/2001 o odpadech na strategii odstraňování SEZ. Poměrně velký prostor bude vymezen otázkám spojeným s financováním sanací a s účelností vynakládání finančních prostředků na sanace - připravena jsou vystoupení zástupců odboru svodného zabezpečení, informatiky a analýzy Ministerstva financí ČR, Státního fondu ŽP a Nejvyššího kontrolního úřadu. Další příspěvky seznámí posluchače s tím, jaké zkušenosti učinila v poslední době s procesem odstraňování ekologických škod Česká inspekce životního prostředí, jakou roli hraje v tomto procesu supervize a jaká je její faktická pozice, jaké má poznatky o rizikových analýzách Státní zdravotní ústav a jak k hodnocení rizik přistupuje, či jaké povinnosti vyplývají pro firmy z nového způsobu plnění databáze SESEZ. Odpolední blok 29. května s novinkami z vysokoškolských pracovišť je koncipován ve snaze umožnit přímý kontakt akademické sféry s odborníky z praxe a předat firmám signální informace o současných směrech výzkumu. Ve čtvrtek 30. května se situace obrátí, za řečnickým pultem se budou střídat pracovníci společností OKD, Dekonta Kladno, Envisan-Gem, Aquatest a KAP, aby posluchače seznámili s konkrétními příklady a problémy sanační praxe. Pro účastníky konference je připraven společenský večer s ochutnávkou vín z Arcibiskupských vinných sklepů, Vinařství Hovorany, s vystoupením skupiny Aerobic Step Slatiňany a diskotékou. Informace o konferenci a přihlášky si lze vyžádat na adrese Vodní zdroje EKOMONITOR, s.r.o, Píšťovy 820, 537 01 Chrudim, tel. 0455/68 23 03, fax 0455/68 23 10, e-mail: halouskova@ekomonitor.cz, http://www.ekomonitor.cz., na níž lze objednat i sborníky z dalších akcí (Biodegradace 2, 3, 4, Monitoring geofaktorů životního prostředí, Praktické zkušenosti ze vzorkování vod, pevných hmot a půdního vzduchu, Plastové odpady, Rekultivační materiály, Remediace malých skládek a starých ekologických zátěží a jejich odplyňování atd.) i z dřívějších ročníků konference Sanační technologie.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist