Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

1. KONFERENCE HYDROANALYTIKA 2005

12.08.2004  |  125× přečteno      vytisknout článek

Analytika vody bezesporu podléhá v posledních letech značnému rozvoji, protože počet ukazatelů jakosti vody se stále zvětšuje, jejich stanovení je stále více vázáno na složitou instrumentální techniku a nelze pominout ani požadavky na správnou laboratorní praxi a akreditaci.

V oblasti hydrochemie a analytiky vody mají již dlouhou tradici odborné konference pořádané na Slovensku pod názvem Hydrochémia - Nové analytické metódy v chémii vody, které se v současné době konají každé dva roky. V České republice tato pravidelná akce neměla a nemá obdobu, nebereme-li v úvahu občasné semináře pořádané např. ČVTVHS, SOVAK, CSlab aj. zabývající se dílčími tématy.

Analytika vody bezesporu podléhá v posledních letech značnému rozvoji, protože počet ukazatelů jakosti vody se stále zvětšuje, jejich stanovení je stále více vázáno na složitou instrumentální techniku a nelze pominout ani požadavky na správnou laboratorní praxi a akreditaci. Podle našeho názoru je na místě širší informovanost a užší spolupráce mezi jednotlivými pracovníky hydroanalytických laboratoří, výzkumnými pracovišti, školami a správními orgány.

I když se slovenské konference „Hydrochémia“ ve značné míře účastní i pracovníci z České republiky, přece jenom hrají určitou roli čas a náklady na dopravu. Proto se společnost CSlab ve spolupráci s Ústavem technologie vody a prostředí VŠCHT Praha a se skupinou pro analytiku a měření při AČE dohodla na pravidelném uspořádání konference zabývající se analytikou všech druhů vod pod názvem „HYDROANALYTIKA“. Tato konference by se konala každé dva roky tak, aby nekolidovala se slovenskou Hydrochémií a poprvé by se uskutečnila v Hradci Králové 20. – 21. září 2005. První cirkulář bude expedován do konce roku 2004.

Vyzýváme potenciální zájemce o tuto akci, aby uvažovali o odborném příspěvku z oblasti analytiky pitných, povrchových a odpadních vod, včetně otázek terminologických a obecně hydrochemických. Vítané by byly i příspěvky s kritickými připomínkami ke stávajícím normám, nařízením a vyhláškám. Očekáváme prezentace jak ústní, tak i posterové. Předpokládáme, že za těchto podmínek by okruh zájemců mohl být poměrně široký a umožnil by mezi nimi kvalitní komunikaci.

Pokud požadujete již nyní podrobnější informace, obraťte se prosím na CSlab spol. s r.o.,

Ing. Alena Nižnanská, Bavorská 856, 155 00 Praha 5,

e-mail: cslab@cslab.cz, tel: 224 453 124

Prof. Ing. Pavel Pitter, DrSc.

Doc. Ing. Vladimír Sýkora, CSc.

Ing. Hana Ptáková

Ing. Alena Nižnanská

Ing. Pavel Bernáth

Ing. Jan Vilímec


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist