Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Z XII. konference „Toxicita a biodegradabilita odpadů a látek významných ve vodním prostředí“

19.09.2005  |  133× přečteno      vytisknout článek

Konané ve Výzkumném ústavu rybářském a hydrobiologickém Jihočeské univerzity

Ve dnech 29.-31.8.2005 uspořádal VÚRH JU Vodňany (oddělení vodní toxikologie a nemocí ryb ve spolupráci s oddělením vědecko-technických informací) již XII.ročník odborné konference Toxicita a biodegradabilita odpadů a látek významných ve vodním prostředí. Na akci přijelo 40 účastníků z celé republiky i ze Slovenska. Předneseno bylo 24 příspěvků ve čtyřech tématických sekcích (Vliv cizorodých látek a jiných negativních faktorů na ryby, Monitoring cizorodých látek ve vodním prostředí, Testy toxicity a jejich využití v praxi, Biodegradabilita).

V doprovodné soutěži o Cenu Prof. Vladimíra Sládečka za nejlepší studentský a doktorandský příspěvek přitom zaznělo velmi kvalitních 12 prací. Odborná porota ve složení prof. Ing. P. Pitter, DrSc. (VŠCHT Praha), doc. Ing. P. Spurný, CSc. (MZLU Brno), prof. Ing. J. Matoušek, DrSc. (MU Brno) a RNDr. L. Raušerová, CSc. (VFU Brno) nakonec udělila první místo příspěvku MVDr. I. Kukletové (Výzkumný ústav stavebních hmot Brno) za práci s názvem Toxicita biologických pesticidů pro autotrofní organismy vodního prostředí, dále dvě druhá místa (MVDr. P. Mikulovi z VFU Brno za příspěvek Hodnocení xenoestrogenního potenciálu propylparabenu v testu na daniu pruhovaném a Mgr. V. Chrastnému z JU České Budějovice za práci Efekt povodní na změnu distribuce olova a kadmia v sedimentech vodárenské nádrže) a dvě třetí místa (Mgr. Z Pavlíčkové z Ostravské univerzity za práci Využití kmenů Salmonella typhimurium HisYG k hodnocení genotoxicity syntetických barviv a Ing. J. Nekovářové z VŠCHT Praha za příspěvek Baktericidní účinky ftalocyaninových preparátů).

Součástí konference byl i workshop Praktické zkušenosti v oblasti testů toxicity na vodních organismech, odborná exkurze a společenský večer. Z konference byl vydán sborník příspěvků, několik výtisků je ještě možno si dodatečně objednat u pořadatele konference. Akci bylo možno uspořádat díky laskavému pochopení vedení Střední rybářské školy a VOŠ ve Vodňanech, v jejíchž příjemných prostorách konference probíhala (včetně ubytování a stravování), dále se sponzorsky podílely organizace: Fisher Scientific , spol. s r.o. Pardubice, Městské rybářství Vodňany, Rybářské sdružení České republiky, Český rybářský svaz Praha a MŠMT ČR (výzkumný záměr MSM 6007665809). Všem patří naše poděkování.
Ing. Blanka Vykusová, CSc.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist