Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Na VOD-KU do Brna - rozhovor s Ing. Otou Melcherem

07.03.2006  |  147× přečteno      vytisknout článek

Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY – KANALIZACE má za sebou jedenáct ročníků, během nichž si vydobyla značné uznání mezi vystavovateli i odborníky.

Letos se od 23. do 25. května poprvé uskuteční společně s veletrhem ENVIBRNO. Ing. Ota Melcher, předseda představenstva pořadatele výstavy – Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR) – nám prozradil, jaké je pozadí a smysl tohoto spojení.


Po jedenácti ročnících vaší výstavy je nové spojení s ENVIBRNO velmi výraznou změnou… Proč k ní vlastně došlo?

Přestože jsme mohli dnes již tradiční výstavu VODOVODY - KANALIZACE hodnotit jako úspěšnou, nepřestávali jsme hledat další možnosti, jak ji posílit. To samozřejmě nešlo jinak, než jejím dalším zatraktivněním pro vystavovatele i návštěvníky z řad odborné veřejnosti. Nakonec se SOVAK ČR jako pořadatel rozhodl vyhlásit výběrové řízení na nového organizátora akce, v němž jednoznačně zvítězila společnost Veletrhy Brno, a.s. Součástí brněnské nabídky bylo logické propojení naší výstavy s dosud konkurenčním veletrhem ENVIBRNO. Očekáváme, že tato spolupráce, která je zatím dohodnuta na tři roky, naši výstavu dále posílí a rozšíří její mezinárodní renomé.


Jaké příčiny rozhodly, že zvítězilo právě Brno? Co si mohou vystavovatelé od přesunu výstavy VODOVODY - KANALIZACE do jihomoravské metropole slibovat?

Rozhodly zejména výhody brněnského výstaviště, zázemí a služby bezkonkurenčně největší a nejzkušenější veletržní správy v České republice a výhodná cena za pronájem. Na vystavovatele čeká moderní veletržní areál světového standardu, konkrétně špičkové pavilony B, D a přilehlé volné plochy, dále komplexní výstavářské služby zahrnující výstavbu typizovaných i individuálních expozic, možnost využití důstojných sálů a prostor pro firemní akce přímo v areálu, a to v kombinací s možností objednat si špičkové, cenově dostupné cateringové služby. Výhodou je také možnost ubytování v těsné blízkosti výstaviště za zvýhodněné ceny v hotelech Holiday Inn, Voroněž I a Voroněž II. K tomu je třeba zdůraznit, že již delší dobu je pro vystavovatele vyřešena dopravní dostupnost včetně bezproblémového příjezdu z dálnice až k výstavním plochám. Navíc první rok je parkování pro vystavovatele zajištěno zdarma v těsné blízkosti pavilonů.


Ale brněnský veletrh měl obory, na které je zaměřena vaše výstava, sám dlouhá léta zahrnut do své nomenklatury ?

Součástí dohody je, že nomenklatura obou projektů bude sjednocena, přičemž tématem výstavy VODOVODY – KANALIZACE zůstane vodohospodářství, zatímco veletrh ENVIBRNO se zaměří na ostatní složky životního prostředí – na ochranu ovzduší, půdního fondu a krajiny, na snižování úrovně hluku a odstraňování starých ekologických zátěží. Zjednodušeně si mohou vystavovatelé a návštěvníci představit, že spojení našich akcí na brněnském výstavišti zachová rozsah ENVI, ale přibudou obory výstavy VODOVODY – KANALIZACE. To je výhodné pro SOVAK ČR i BVV, a.s., ale zejména pro samotné vystavovatele. Zatímco dosud někteří zvažovali účast na dvou akcích – naší a brněnské – nyní jim toto dilema odpadá… Naopak si teď všichni mohou být stoprocentně jistí, že díky synergickému efektu spojení uvedených akcí dojde v Brně k setkání nabídky s potávkou na nejvyšší možné úrovni a že se zde také setkají všichni významní odborníci v oboru.


Mohl byste definovat hlavní výhodu, kterou spojení výstavy VODOVODY - KANALIZACE a veletrhu ENVIBRNO vystavovatelům přináší?

Vzhledem k tomu, že veletrh ENVIBRNO letos opouští komplex Stavebních veletrhů Brno, vzniká na brněnském výstavišti samostatný komplex veletrhů zaměřený na vodohospodářství a celou oblast ochrany životního prostředí. Akce proběhnou pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva zemědělství ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a dalších významných institucí. Výsledkem je výjimečná událost, která nemá v ČR a v celé střední Evropě konkurenci. Mimořádné zvýšení prestiže naší výstavy a celého komplexu environmentálně zaměřených akcí je základním a velmi výrazným benefitem pro všechny vystavovatele.


Jaký doprovodný program připravujete?

Připravujeme atraktivní odborné i společenské doprovodné akce – sérii přednášek a workshopů věnovaných nové legislativě v oboru vodního hospodářství a plnění požadavků EU v nových členských státech Unie, financování rozvoje infrastruktury vodovodů a kanalizací z evropských zdrojů, sanacím vodovodních sítí atd. Účastníci výstavy se rovněž mohou zapojit do soutěží o nejlepší exponát, nejlepší expozici a do vodárenské soutěže zručnosti. SOVAK ČR navíc společně se Svazem vodního hospodářství ČR vyhlašuje soutěž o nejlepší vodohospodářskou stavbu roku 2005. Výsledky těchto soutěží budou slavnostně vyhlášeny na tradičním Společenském večeru. V neposlední řadě je třeba zmínit třídenní špičkovou evropskou konferenci zaměřené na problematiku IPPC - ENVIKONGRES. Díky dostatečně velkým kongresovým prostorám v brněnském veletržním areálu se otevírají bohaté možnosti pro pořádání přednášek, seminářů a dalších doprovodných a prezentačních aktivit i pro samotné vystavovatele.


Řekněte, prosím, na závěr, jak chcete podpořit zájem vystavovatelů a návštěvníků o účast na letošním ročníku akce?

Díky masivní reklamní a komunikační kampani jednak zviditelníme celou oblast ochrany životního prostředí, jednak posílíme veletržní účast vystavovatelů a návštěvníků s vysokou odbornou úrovní či rozhodovacími pravomocemi, včetně představitelů státní správy a místních samospráv. Prostřednictvím sítě zahraničních zástupců společnosti Veletrhy Brno se rovněž zaměříme na získání nových vystavovatelů a návštěvníků ze zahraničí, zejména ze sousedních zemí, Ruska a Běloruska. Jsem přesvědčen, že se nám naše představy podaří realizovat a letošní květnový ročník výstavy VODOVODY – KANALIZACE bude mít rekordní parametry.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist