Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

ČESKO-IZRAELSKÝ SEMINÁŘ

19.05.2006  |  128× přečteno      vytisknout článek

Akce, jež byla přesunuta na ekologické veletrhy

Na velmi úspěšný česko-izraelský seminář s orientací na water management z června 2003, organizovaný komerční sekcí izraelského velvyslanectví v Praze v součinnosti s Ministerstvem zemědělství ČR, který vedl k užitečné výměně informací a kontaktů pro obě strany, navazuje letos jeho druhé pokračování. Akce proběhne v rámci ekologických veletrhů ENVIBRNO a VODOVODY – KANALIZACE ve dnech 23. – 25. května 2006 na brněnském výstavišti.

Za izraelskou stranu má program semináře na starosti dr. Milan Kenkuš, vedoucí komerční sekce izraelského velvyslanectví, za českou stranu jej organizují náměstek ministra zemědělství dr. Pavel Punčochář a náměstek ministra průmyslu a obchodu ing. Karel Tureček.

Více než pouhou zajímavostí je skutečnost, že česko-izraelský seminář se měl původně pořádat v Praze. Avšak vzhledem k tomu, že ekologické veletrhy mají vynikající renomé, vynikající zázemí a bohatý a hodnotný odborný doprovodný program, bylo rozhodnuto o přesunutí akce právě do jejich rámce. Cílem je zejména navázat další užitečné obchodní a odborné kontakty. Z Izraele přijede celkem 14 odborníků od vodního komisaře po zástupce ministerstva. Očekává se, že se semináře zúčastní zhruba stovka odborníků.

Příjezd izraelské delegace, ubytování a slavnostní večeře pořádaná náměstkem ministra PO ing. Karlem Turečkem jsou na programu v pondělí 22. 5. Samotný seminář začne v úterý 23. 5. po účasti na slavnostním zahájení ekologických veletrhů, prohlídce expozic a obědě ve 14.00 hodin. Rozdělen bude do dvou paralelních bloků – vodohospodářského (hlavním tématy budou rybářství a čištění odpadních vod) a podnikatelského (seznámení přítomných s podnikatelským prostředím a ekonomickou situací v ČR a v Izraeli). Ukončení prvního dne semináře se předpokládá zhruba před 17.00 hodinou.

Středa 24. 5. bude s výjimkou času na oběd nabita přednáškami. Dopolední program začne od 9.30 hod. a tématicky nebude ve vodohospodářském bloku opět chybět problematika rybářství a dále např. Evropská legislativa v oblasti vodního hospodářství a životního prostředí - zavádění Rámcové směrnice vodní politiky nebo Zavádění moderních technologií závlah v ČR (čeští přednášející) či Získávání nových zdrojů vody – desalinace nebo Využití odpadních vod pro závlahy a metody jejich úpravy (izraelští přednášející). V podnikatelském bloku budou odborníci mj. rozebírat Právní úpravy vstupu do podnikání v ČR a Izraeli či Podporu inovací v obou zemích.

Program česko-izraelského semináře ve středu odpoledne završí témata Plány rozvoje vodovodů a kanalizací v ČR a Zabezpečení systémů zásobování vodou v Izraeli“ (v rámci vodohospodářského bloku) a Podpora investorů v ČR a Izraeli (podnikatelský blok). Předpokládaný konec je zhruba v 16.30 hod. Poté čeká na účastníky slavnostní večer na státním zámku v nádherném prostředí Vranova nad Dyjí.

Ve čtvrtek 25. 5. se izraelští hosté přesunou do Prahy, kde na ně po dni stráveném mj. prohlídkou Prahy a Strahovského kláštera čeká závěrečná večeře požádaná náměstkem ministra zemědělství dr. Pavlem Punčochářem.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist