Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pro úpravu odpadních vod

18.09.2007  |  zdroj: STAVITEL  |  134× přečteno      vytisknout článek

Pro úpravu odpadních vod Filtrace, zpracování, úprava i skladování vody a odpadních kapalin, to vše jsou problémy, které se řeší na stavbách pomocí moderních technologií.

Řadu zařízení a systémů na úpravu vody, zpracování potravinářských kapalin, ale zejména odpadních vod dodávají na trh italské podniky Della Toffola. V nabídce jsou i veškerá know-how, zahrnující kromě průmyslových také odpadní vody ze stavenišť a komunální odpadní vody.

Zařízení na odstraňování tuhých látek, chemických znečištěnin a mikroorganizmů dovolují pak opětné použití vyčištěné vody. Volba se řídí podle příslušné technologie. Kromě standardních typů jsou k dispozici i specifická zařízení vyladěná podle místních podmínek. V zásadě se rozlišují procesy a zařízení na filtraci, zpracování, úpravu a skladování.

FILTRAČNÍ LISY

Použitá technologie řídí odlučování tuhých látek, mechanické zahušťování a všeobecně i odstraňování kalů z roztoků odtékajících z komunálních, průmyslových a chemických zařízení. Stovky realizovaných instalací mohou dokumentovat mnohostrannost, spolehlivost a vysokou účinnost vyráběných typů.

Vlastní filtrační cyklus probíhá automaticky bez zásahů obsluhy. Vysouvání desek pro vyprázdnění se provádí jako manuální operace. V nabídce jsou modely s komorovými deskami, membránovými deskami nebo deskami a rámy, s rozměry od 400 x 400 mm až do 1000 x 1000 mm.

Posuv filtračních desek je u těchto filtrů automatický. Zbývá jen kontrola cyklu filtrace, uvolnění a odloučení filtračního koláče, k čemuž postačí jediný obsluhující pracovník. Ostatní fáze jako uzavírání, opětné uvádění do provozu a filtrační proces samotný monitoruje a ovládá systém programovaného logického řízení (PLC). Filtrační lisy se dodávají s komorovými nebo membránovými deskami, v rozměrovém provedení 600 x 600 až 2000 x 2000 mm a jsou zařízeny na samočinný provoz. Přídavně k systému otevírání filtračních sad se vybavují také vibračním mechanizmem, kterým se usnadňuje odloučení filtračního koláče. Díky systému PLC probíhá standardně opakovaný sled cyklů zcela automaticky a přítomnost obsluhy se tudíž nevyžaduje. Tyto typy filtračních lisů se dodávají v rozměrech 500 x 500 až 1500 x 1500 mm, počet vložených filtrů v sadě je omezen na 30.

VAKUOVÝ ROTAČNÍ FILTR

Tento typ předřazeného filtru se užívá k filtraci suspenzí s podílem tuhých látek. Jeho hlavní úloha spočívá ve schopnosti odloučení tuhých látek v jejich vysokém podílu v suspenzi, což nesplňují jiné typy filtračních lisů. Kromě toho se vyznačuje konstantním průběhem filtrace v celém filtračním cyklu. Filtry jsou k dispozici v parametrech od 2 m3 do 60 m3. Průtočná kapacita je až 30 000 litrů/h. Dodávají se ve dvojím provedení: s vnějším a integrovaným čerpadlem.

Provedení s vnějším čerpadlem je charakterizováno zvláštním uspořádáním prvků, které podporuje hladký odvod filtrátu a zároveň představuje účelné seskupení pro snadnou kontrolu celého procesu. Pravidelná údržba je velmi snadná a přehledná a nevyžaduje nějakou vysokou kvalifikaci. Všechny modely jsou přemistitelné, aby se daly v případě delších odstávek posouvat, což se osvědčilo zvláště v prostorově skromných provozech.

Předností itegrovaného čerpadla odvodu filtru je možnost zpracovávání velkých množství vstupních suspenzí s vysokým obsahem tuhých látek. Sestává z bubnu s oddělenými okruhy průtoku vzduchu a zpěněného nebo bezoxidového filtrovaného obsahu. U tohoto modelu se v bubnu vytváří vakuum v prostoru, odkud se kapalina odsává vestavěným čerpadlem. Modely mají kapacitu od 10 m3 do 60 m3.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist