Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Troubky opět zasáhla velká voda

26.10.2007  |  130× přečteno      vytisknout článek

Troubky opět zasáhla velká voda

TROUBKY: Ve středu 24. října se uskutečnilo taktické cvičení složek IZS v obci Troubky na Přerovsku. Cvičení bylo rozehráno vyhlášením třetího stupně povodňové aktivity na řece Bečvě. Situace v obci a na vodním toku Bečvy byla monitorována členy povodňové komise obce, která byla zřízena za předchozích stupňů povodňové aktivity, a jednotkou SDH Troubky.

25.10.2007 Aktualizováno 25.10.2007 14:20:21


Starosta obce Troubky zřídil krizový štáb a koordinoval jeho činnost s povodňovou komisí obce. Telefonicky informoval o vzniklé situaci Povodňovou komisi Olomouckého kraje, Operační a informační středisko IZS, sousední obce na toku řeky a primátora Statutárního města Přerova a požádal o vyslání pracovníků krizového štábu města Přerova pro pomoc při zabezpečení evakuace osob.

Do krizového štábu se dostavil řídící důstojník hasičského sboru z Přerova. K největšímu ohrožení mohlo dojít v obci Troubky z důvodu ucpaného koryta řeky naplavenými kládami, které vytvářely hráz a zvedaly hladinu řeky nedaleko obce Troubky.

Starosta požádal o vyslání jednotky hasičů z Přerova, která po příjezdu monitorovala situaci. Velitel zásahu vydal rozkaz k nasazení jednotky s člunem na řeku Bečvu za účelem odstranění naplavených klád.

Po doplnění krizového štábu obce o zástupce krizového štábu města Přerova bylo zřízeno místo nouzového přežití na parkovišti u fotbalového hřiště, evakuována ubytovna a základní škola.

V prostoru ulice Na Dolách byly nalezeny dvě osoby, které se nepodařilo evakuovat včas a nacházely se na stromě, kde se uchýlily před stoupající vodou. Na jejich evakuaci byla nasazena jednotka dobrovolných hasičů.

Na místo byla povolána zdravotnická záchranná služba za účelem ošetření a převezení jedné zraněné osoby. Krizový štáb obce rozhodl o evakuaci základní školy. K evakuaci byly použity autobusy a žáci školy byli evakuováni do kina Hvězda v Přerově.

Policie uzavřela silniční komunikaci uvnitř obce a zřídila objížďku, tak aby přistavené autobusy k evakuaci školy nebyly ohrožovány silniční dopravou.

Po celou dobu provádění záchranných prací byl vedoucí zásahu ve spojení s krizovým štábem obce Troubky pomocí radiostanice a mobilních telefonů. Na krizový štáb byly předávány veškeré informace z místa zásahu a o stavu vody ve vodoteči řeky Bečvy. Po splnění všech výše uvedených úkonů bylo cvičení ukončeno.

Zúčastněné složky IZS:

Policie České republiky
Zdravotní záchranná služba Olomouckého kraje
HZS Olomouckého kraje, Územní odbor Přerov
Jednotka sboru dobrovolných hasičů Troubky
AČR Vrtulníková základna Přerov

Zdroj: Katastrofy.com, HZS Olomouckého kraje


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist