Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

NOVÉ TECHNOLOGIE OD FIRMY ASIO, spol. s r.o.. ŠETŘÍ AŽ 50% OBJEMU ČISTÍRNY ODPADNÍCH VOD

01.11.2007  |  128× přečteno      vytisknout článek

Seznámit se snimi můžete i na konferenci v úterý 13.11.2007 v Praze

SFT FILTR - SEPARACE NEROZPUŠTĚNÝCH LÁTEK

SFT filtr je kompaktní zařízení určené k odstraňování nerozpuštěných látek z odpadních vod. Po funkční stránce toto zařízení nejen separuje, ale zároveň i zahušťuje a odvodňuje zachycený kal. Díky velké průtočnosti (až 180 l/s) a vysoké efektivnosti při odstranění nerozpuštěných látek (až 70 %) se SFT s výhodou používá jako náhrada za usazovací nádrže u komunálních čistíren nebo jako předčištění u čistíren průmyslových vod. Při použití SFT filtru k odvodnění kalu je možné současně likvidovat primární i přebytečný kal.

ELEKTROKOAGULACE - ODSTRAŇOVÁNÍ FOSFORU

Elektrokoagulace je způsob, jak snižovat obsah fosforu v odpadních vodách za minimální náklady. Jedná se o stabilní proces závislý pouze na dodávce el. energie a na střídání oxických a anoxických podmínek. Principem je, že změnou pH v blízkosti elektrod ponořených ve vodě vznikají za určitých podmínek málo rozpustné soli, do kterých jsou fosfáty vázány v podobě fosforečnanu vápenato nebo hořečnato amonného. Obě soli jsou velmi málo rozpustné a tak vzniklé krystalky, které jsou vázány do vloček kalu, jsou spolu s přebytečným kalem odstraněny.

MEMBRÁNOVÉ TECHNOLOGIE

Membránová technologie jsou technologickou špičkou v oboru čištění odpadních vod. Principielně jde o kombinaci konvenčního aktivačního procesu a velmi účinné separace pevné (aktivovaný kal) a tekuté fáze (vyčištěná voda). Mechanicky předčištěná odpadní voda je provzdušňována, biologicky čištěna a posléze pomocí membrán zbavena všech pevných látek, které mají větší velikost než je velikost pórů membrán tj. 0.000035 mm. Z hlediska dosažených parametrů na odtoku jde o velký krok kupředu, protože takto vyčištěná voda se dá srovnat s vodou dešťovou. Vzhledem k velikosti pórů dochází dokonce i k zadržení všech bakterií a částečně i virů. Při návrhu nové ČOV se ušetří na prostorově náročných dosazovacích nádržích a zvýšením koncentrace biomasy se může ušetřit i na objemu aktivace. Firma ASIO během tří let navrhla, odzkoušela, a již i standardně dodává čistírny s touto technologií, a to jak pro malé domovní čistírny (AS-VARIOcomp K ULTRA), tak i pro větší komunální a průmyslové ČOV (AS-VARIOcomp N ULTRA).

ATS - AEROBNÍ TERMOFILNÍ STABILIZACE

Použitím technologie ATS je prováděna redukce organických látek s využitím aerobních mikroorganismů. Vlivem exotermní reakce dochází k následnému uvolnění energie z kalu a ohřátí na více než 50 °C. Doba zdržení je 6-9 dní, po této době je zabezpečena nejen stabilizace, ale i hygienizace kalu. Tato metoda je vhodná převážně pro biologické čistírny odpadních vod od 5.000 do 50.000 EO, tj. tam, kde je neekonomické budovat plynové hospodářství.

ČIŠTĚNÍ VZDUCHU - ODSTRANĚNÍ ZÁPACHU

V „minulosti“ se obtěžující zápach z biologických procesů likvidoval pomocí biologických filtrů. Tyto filtry byly provozně nespolehlivé, objemné a vyžadovaly značné provozní náklady. V současné době již existují spolehlivé fyzikálně-chemické technologie využívající ionizace či fotokatalytické oxidace k čištění těchto odpadních plynů.

SPIRÁLOVÝ DEHYDRÁTOR

Spirálový dehydrátor slouží k zahušťování a následnému odvodnění kalu. Zařízení je malé a lehké a může pracovat v automatickém provozu s minimálními nároky na údržbu. Přístroj garantuje zahuštění aktivovaného kalu alespoň na 18 % sušiny pro kal z komunálních ČOV.

Zařízení je vyráběno v několika typových řadách a díky svým nízkým investičním i provozním nákladům je vhodné zejména pro průmyslové čistírny a pro komunální čistírny od 1.000 do 10.000 EO. Další velkou předností tohoto zařízení je schopnost zahušťování sekundárního kalu přímo z aktivace, čímž při návrhu nové ČOV mohou odpadnout náklady na výstavbu uskladňovacích nádrží.

 

V úterý 13.11.2007 se v Praze koná konference „NOVÉ TECHNOLOGIE při navrhování biologických ČOV“

Podrobnosti na http://www.asio.cz/


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist