Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Konference Evropské fondy pro vodu vzduch a přírodu

11.03.2008  |  126× přečteno      vytisknout článek

Konference Evropské fondy pro vodu vzduch a přírodu Na celodenní setkání, které se zaměřilo zejména na Operační program Životní prostředí (OPŽP), dorazilo téměř 200 zástupců obcí a firem.

Konferenci na téma evropských fondů pro životní prostředí, která se konala ve čtvrtek 28. února v Brně, pořádali Ministerstvo životního prostředí ČR (MŽP), Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR), Sdružení obcí, vlastníků vodohospodářské infrastruktury (SOVVI) a VUT v Brně, fakulta stavební.

Konferenci zahájil děkan stavební fakulty Petr Štěpánek (shoda jmen s ředitelem SFŽP ČR je náhodná), který mluvil o výzkumných tématech jeho fakulty majících vztah k životnímu prostředí, tj. především o vodním hospodářství. Zmínil také multidisciplinární projekt PROKON, který je zaměřen na výzkum a vývoj nových stavebních konstrukcí a systémů na principu trvale udržitelného rozvoje.

Náměstek primátora města Brna Martin Ander ve svém projevu hovořil o realizovaných  projektech z peněz EU, o tom, na co se Brno připravuje a o co bude z OPŽP žádat a jaká je strategie Brna při čerpání peněz z OPŽP.

Program konference se týkal hlavně OPŽP

V úvodním bloku věnovaném operačnímu programu Životní prostředí mluvil ministr životního prostředí Martin Bursík o programu obecně a v souvislostech celého resortu. Zmínil proces vyjednávání jednotlivých kapitol, jaká byla úskalí jednání zejména u vodohospodářských smluv, obnovitelných zdrojů energie a snižování emisí. A především mluvil o novele zákona o odpadech, kterou představil na tiskové konferenci pořádané 27. února.

Ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Štěpánek pak detailně představil OPŽP a podělil se o zkušenosti z 1. a 2. výzvy příjmů žádostí o dotace. Posluchačům pak představil plán výzev na letošní rok.

V dalším bloku představil ředitel odboru fondů EU na MŽP Jan Kříž prioritní osu 1 Zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní a mluvil o vyjednávání s Evropskou komisí o vodohospodářských smlouvách.

Po obědě vystoupila Monika Špačková z krajského pracoviště v Brně, která hovořila o ose 2 Zlepšování kvality ovzduší a snižování emisí a ose 3 Udržitelné využívání zdrojů energie. Náměstek ředitele SFŽP Petr Stehlík představil osu 4 Zkvalitnění nakládání s odpady a odstraňování starých ekologických zátěží, osu 6 Zlepšování stavu přírody a krajiny a finanční mechanismy při zpracovávání projektů. Na závěr měli posluchači možnost pokládat své dotazy, které se týkaly zejména zateplování škol, zveřejňování harmonogramu výzev atd.

Prezentace řečníků (pdf.)

Autor: www.sfzp.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist