Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Proběhla řádná valná hromada Severočeské vodárenské společnosti

10.06.2008  |  146× přečteno      vytisknout článek

Proběhla řádná valná hromada Severočeské vodárenské společnosti

Ve středu 4. června 2008 se v Estrádním sále Domu kultury v Teplicích uskutečnila od 10:00 hod řádná valná hromada Severočeské vodárenské společnosti a. s. (SVS).

Již na začátku valné hromady byli v sále přítomni akcionáři SVS - držitelé akcií v hodnotě představující 69 % základního kapitálu společnosti, takže valná hromada byla usnášeníschopná.

Mezi hlavní body programu řádné valné hromady patřily:

-          Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti a stavu majetku společnosti za rok 2007 (přednesl předseda představenstva Petr Skokan).

-          Zpráva o činnosti dozorčí rady (přednesl předseda dozorčí rady Ing. Jiří Kittner).

-          Schválení řádné účetní závěrky za rok 2007, konsolidované účetní závěrky za rok 2007
a návrhu na rozdělení zisku za rok 2007 (přednesl člen představenstva a generální ředitel Ing. Miroslav Harciník).

-          Volba člena představenstva.

-          Volba deseti členů dozorčí rady.


Řádná valná hromada Severočeské vodárenské společnosti a. s.:

-          Vyslechla a vzala na vědomí výše uvedené přednesené zprávy.

-          Schválila účetní závěrku, konsolidovanou účetní závěrku a návrh na rozdělení zisku. Zisk po zdanění ve výši přes 390,3 milionů korun bude použit následovně: v souladu s Obchodním zákoníkem a stanovami společnosti půjde 5 % ze zisku do rezervního fondu a celá zbývající část do fondu reinvestic. Letos – stejně jako v předchozích letech – nebudou vypláceny dividendy akcionářům.

-          Valná hromada zvolila na další funkční období za člena představenstva stávajícího člena představenstva Ing. Miroslava Harciníka.

-          Valná hromada zvolila na další funkční období deset členů dozorčí rady, kteří v tomto orgánu zastupují akcionáře deseti okresů, kde SVS působí. Zvoleni byli (uvedeni v abecedním pořadí): Ing. Josef Bíža, starosta obce Mšené-lázně; Ing. Jiří Kittner, primátor statutárního města Liberec; Jaroslav Kubera, primátor statutárního města Teplice; PaedDr. Jiří Kulhánek, starosta města Kadaň; Ing. Jaroslava Petrboková, starostka obce Svor; Ing. Josef Poláček, starosta města Varnsdorf; Mgr. Radek Reindl, starosta města Podbořany; Mgr. Milan Šťovíček, starosta města Litvínov; Ing. Pavel Tošovský, výkonný ředitel Severočeského sdružení obcí; Mgr. Petr Tulpa, starosta města Jablonec nad Nisou.

Petr Skokan, předseda představenstva SVS, dodává: „Výsledky roku 2007 ukazují, že Severočeská vodárenská společnost je stabilizovaná firma, která plní roli, pro kterou byla před čtrnácti severočeskými městy a obcemi zřízena. Kladný hospodářský výsledek opět použijeme pro realizaci strategických, legislativou vyvolaných investic. V současnosti totiž ještě není jisté, zda vůbec a kolik se nám podaří získat jako finanční podporu formou dotace pro řadu dalších našich projektů, které musíme v rámci tzv. přechodného období zrealizovat. Blahopřeji samozřejmě zvoleným novým
i staronovým členům orgánů a vítám, že po valné hromadě budeme moci ihned navázat na dosavadní práci.“

Více o společnosti:

Severočeská vodárenská společnost a. s. působí na trhu v oblasti výstavby vodohospodářské infrastruktury od roku 1993. Základním zdrojem financování výstavby je podíl ze solidární ceny vodného/stočného inkasovaného v regionu, doplněný vratnými či nevratnými podporami ze státního rozpočtu a dotacemi z fondů Evropské unie. Společnost svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá distributorovi vody - Severočeským vodovodům a kanalizacím a. s. Jde celkem o 8.222 km vodovodů a 1.097 km vodovodních přípojek, 3.296 km kanalizačních sítí, 54 úpraven vody, 164 čistíren odpadních vod, 1.057 vodojemů, 589 čerpacích stanic vody a 227 čerpacích stanic odpadních vod.

Veškeré akcie Severočeské vodárenské společnosti jsou v držení již 459 severočeských měst a obcí. Severočeská vodárenská společnost patří k největším vodárenským společnostem v Čechách, protože její region pokrývá celý Ústecký a podstatnou část Libereckého kraje. Jde o území o celkové rozloze 7.400 km2 (tedy cca 12% plochy státu), kde žije cca 1,138 milionu obyvatel – z toho je 1,05 milionu obyvatel napojených na vodovod, 0,88 milionu na kanalizaci a 0,82 milionu na čistírny odpadních vod.

Celkový objem prostředků na pořízení infrastruktury SVS v roce 2008 je plánován ve výši 1,358 miliardy, což je o 14,2% více, než byl plán roku 2007. Částka na investice se rozdělí v tomto poměru: dvě třetiny půjdou na strategické investice a třetina je určena na obnovu stávajícího majetku. Více na www.svs.cz.

Kontakt:

Ing. Dagmar Haltmarová

Tisková mluvčí

Severočeská vodárenská společnost a. s.

Mobil: 603 542136

E-mail: dagmar.haltmarova@svs.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist