Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

SVS zahájila I. etapu rekonstrukce vodovodu Litoměřice - Třeboutice

22.07.2008  |  125× přečteno      vytisknout článek

SVS zahájila I. etapu rekonstrukce vodovodu Litoměřice - Třeboutice

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) zahájila další z plánovaných investičních akcí roku 2008. Jedná se o rekonstrukci vodovodu Litoměřice - Třeboutice, který slouží jako přivaděč vody pro město Litoměřice, v celkovém finančním objemu přes 30,3 milionu korun (bez DPH).

Ing. Miroslav Harciník, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, dodává: „Stavbu jsme museli
s ohledem na nevyřešené majetkoprávní vztahy rozdělit do dvou etap. Nyní jsme zahájili první z nich, druhou připravujeme.  Rekonstrukce vodovodního přivaděče do budoucna přispěje k bezporuchovému zásobování přibližně 20 tisíc  připojených obyvatel Litoměřic pitnou vodou.

 

Více o stavbě:

Stávající vodovod z nekvalitní křehké litiny z roku 1926 je ve špatném technickém stavu. Vzhledem ke skutečnosti, že jde o přivaděč pro město Litoměřice, bude provedena jeho celková rekonstrukce. V první etapě dojde k rekonstrukci vodovodu v délce téměř 2977 metrů, v druhé etapě bude rekonstruováno zbývajících 413 metrů. Na rekonstruovaný řad budou přepojeny všechny stávající domovní přípojky
a odbočující řady, za použití potrubí z vysokotlakého polyetylénu (PE-HD).

Vodovod bude veden původní trasou, převážně v místní komunikaci a silnici II/261 (ul. Marie Pomocné
a Nádražní ul.). Rekonstrukce vodovodu proběhne bezvýkopovou technologií Berstlining, při které dojde k rozbití a vytlačení stávajícího potrubí do okolní zeminy a zatažení nového potrubí za pomoci hydraulického agregátu. Zhotovitel přitom použije potrubí o průměru 300 mm z tvárné litiny s vnitřní polyuretanovou výstelkou a vnější polyuretanovou ochranou. Vzhledem k tomu, že v rámci první etapy rekonstrukce subdodávka bezvýkopové technologie a komunikace tvoří podstatnou část z ceny a stavební práce vyžadují mimořádně úzkou koordinaci s provozovatelem vodovodu, bude rekonstrukci provádět přímo provozní společnost - Severočeské vodovody a kanalizace. Během stavby dokáže zajistit průběžné změny v distribuční síti, přepojování vodovodů a zásobování sítě města Litoměřice z jiných zdrojů tak, aby bylo zaručeno zásobování města Litoměřice pitnou vodou bez odstávek. Konečné úpravy povrchů komunikace budou provedeny v roce 2009.

Zahájená investiční akce SVS je v celkovém finančním objemu přes 30,3 milionu korun (bez DPH). Projekčně stavbu připravila společnost AZ Consult spol. s r. o. Zhotovitelem jsou Severočeské vodovody
a kanalizace a. s. Stavba byla zahájena předáním staveniště 1. července 2008. Stavební práce začaly v prvním červencovém týdnu v ulici Marie Pomocné (u autobusového nádraží Litoměřice) a budou pokračovat k obchodu Penny Market. Vodovod má být podle smlouvy dokončen do 31. října 2008. Konečné úpravy komunikací budou provedeny do 30. června 2009.


Více o společnosti:

Severočeská vodárenská společnost a. s. působí na trhu v oblasti výstavby vodohospodářské infrastruktury od roku 1993. Základním zdrojem financování výstavby je podíl ze solidární ceny vodného/stočného inkasovaného v regionu, doplněný vratnými či nevratnými podporami ze státního rozpočtu a dotacemi z fondů Evropské unie. Společnost svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá distributorovi vody - Severočeským vodovodům a kanalizacím a. s. Jde celkem o 8.316 km vodovodů a 1.123 km vodovodních přípojek, 3.311 km kanalizačních sítí, 53 úpraven vody, 166 čistíren odpadních vod, 1.032 vodojemů, 302 čerpacích stanic pitné vody a 227 čerpacích stanic odpadních vod.

Veškeré akcie Severočeské vodárenské společnosti jsou v držení 459 severočeských měst a obcí. Severočeská vodárenská společnost patří k největším vodárenským společnostem v Čechách, protože její region pokrývá celý Ústecký a podstatnou část Libereckého kraje. Jde o území o celkové rozloze 7.400 km2 (tedy cca 12% plochy státu), kde žije cca 1,138 milionu obyvatel – z toho je 1,05 milionu obyvatel napojených na vodovod, 0,882 milionu na kanalizaci a 0,832 milionu na čistírny odpadních vod.

Celkový objem prostředků na pořízení infrastruktury SVS v roce 2008 je plánován ve výši 1,358 miliardy, což je o 14,2% více, než byl plán roku 2007. Celková částka na investice se rozdělí v tomto poměru: téměř dvě třetiny půjdou na strategické investice a třetina je určena na obnovu stávajícího majetku. Více informací na www.svs.cz.

 

Kontakt:

Ing. Dagmar Haltmarová

Tisková mluvčí

Severočeská vodárenská společnost a. s.

Mobil: 603 542136

E-mail: dagmar.haltmarova@svs.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist