Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Severočeská vodárenská společnost nahradí nevyhovující vodní zdroj pro Desnou - Pustiny

25.07.2008  |  123× přečteno      vytisknout článek

Severočeská vodárenská společnost nahradí nevyhovující vodní zdroj pro Desnou - Pustiny

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) zahájila další z plánovaných investičních akcí roku 2008. Jedná se o náhradu nevyhovujícího vodního zdroje pro Pustiny, což je místní část obce Desná na Jablonecku. Akce je ve finančním objemu přes 8 milionů korun (bez DPH).

Petr Skokan, předseda představenstva Severočeské vodárenské společnosti, dodává: „V regionu působnosti SVS postupně nahrazujeme i menší, legislativě nevyhovující vodní zdroje. Trvale žijící obyvatelé i rekreanti v Desné - Pustinách budou mít do budoucna zajištěny dodávky kvalitní pitné vody.

 

Více o stavbě:

Voda ze stávajícího vodního zdroje pro Pustiny nevyhovuje legislativě v parametrech pH a celková objemová aktivita radonu. Výjimka udělená Krajskou hygienickou stanicí platí do konce roku, proto SVS zahájila realizaci řešení, kterým je napojení Pustin novým vodovodním řadem na vodojem Tanvald – Šumburk. (Toto řešení zásobování Pustin pitnou vodou navazuje na předchozí investiční akci SVS z roku 2007 v Tanvaldě - Šumburku, viz tisková zpráva z 29. 8. 2007.)

Pustiny se napojí na nově budovaný přívodní řad z odolného vysokotlakého polyetylénu (PE-HD) o průměru 90 mm délky 1420 metrů, který povede od vodojemu Tanvald – Šumburk k rozvodnému řadu v Pustinách. Součástí investiční akce bude osazení redukční soustavy ve vodojemu Špičák pro zajištění tlaku v soustavě. Původní vodojem v Pustinách bude poté vyřazen z provozu. Po vybudování přívodního řadu, který je veden z velké části v trase komunikace, bude provedena obnova asfaltového povrchu komunikace v celé šíři vozovky, a to v délce 550 metrů.

Zahájená investiční akce SVS je v celkovém finančním objemu 8,04 milionu korun (bez DPH). Zhotovitelem je na základě výsledku výběrového řízení společnost Revis - Liberec spol. s r. o. Staveniště bylo zhotoviteli předáno v červnu 2008. Stavební práce byly zahájeny začátkem července. Mají být podle smlouvy ukončeny do konce října 2008.

 

Více o společnosti:

Severočeská vodárenská společnost a. s. působí na trhu v oblasti výstavby vodohospodářské infrastruktury od roku 1993. Základním zdrojem financování výstavby je podíl ze solidární ceny vodného/stočného inkasovaného v regionu, doplněný vratnými či nevratnými podporami ze státního rozpočtu a dotacemi z fondů Evropské unie. Společnost svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá distributorovi vody - Severočeským vodovodům a kanalizacím a. s. Jde celkem o 8.316 km vodovodů a 1.123 km vodovodních přípojek, 3.311 km kanalizačních sítí, 53 úpraven vody, 166 čistíren odpadních vod, 1.032 vodojemů, 302 čerpacích stanic pitné vody a 227 čerpacích stanic odpadních vod.

Veškeré akcie Severočeské vodárenské společnosti jsou v držení 459 severočeských měst a obcí. Severočeská vodárenská společnost patří k největším vodárenským společnostem v Čechách, protože její region pokrývá celý Ústecký a podstatnou část Libereckého kraje. Jde o území o celkové rozloze 7.400 km2 (tedy cca 12% plochy státu), kde žije cca 1,138 milionu obyvatel – z toho je 1,05 milionu obyvatel napojených na vodovod, 0,882 milionu na kanalizaci a 0,832 milionu na čistírny odpadních vod.

Celkový objem prostředků na pořízení infrastruktury SVS v roce 2008 je plánován ve výši 1,358 miliardy, což je o 14,2% více, než byl plán roku 2007. Celková částka na investice se rozdělí v tomto poměru: téměř dvě třetiny půjdou na strategické investice a třetina je určena na obnovu stávajícího majetku. Více informací na www.svs.cz.

 

Kontakt:

Ing. Dagmar Haltmarová

Tisková mluvčí

Severočeská vodárenská společnost a. s.

Mobil: 603 542136

E-mail: dagmar.haltmarova@svs.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist