Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

SVS zahájila další rekonstrukci v areálu ČOV Chanov

30.07.2008  |  143× přečteno      vytisknout článek

SVS zahájila další rekonstrukci v areálu ČOV Chanov

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) zahájila v areálu čistírny odpadních vod v  Chanově na Mostecku plánovanou rekonstrukci odvodňovací odstředivky. Jedná se o investiční akci v objemu téměř 6,6 milionů korun (bez DPH).

Více o stavbě:

Odvodňovací odstředivka kalu na této ČOV je z roku 1997. Opotřebením jejího rotoru dochází poruchám. Výpadky mají nepříznivý vliv na provoz ČOV, což se projevuje zhoršením parametrů odtoku z ČOV. V průběhu rekonstrukce dojde k výměně opotřebovaného rotoru odstředivky. Bude rovněž provedena modernizace hydraulického systému odstředivky, systému diagnostiky jejího stavu a modernizace řízení odvodňovací linky.

Zahájená investiční akce SVS je v celkovém finančním objemu 6,57 milionu korun (bez DPH). Zhotovitelem je na základě výsledku výběrového řízení společnost INZET s. r. o. Praha. Stavba byla zahájena předáním staveniště zhotoviteli v červnu 2008. Stavební práce začaly koncem června a mají být podle smlouvy ukončeny do konce října 2008.

Ing. Miroslav Harciník, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, dodává: Mechanicko-biologická čistírna odpadních vod v Chanově slouží k čištění komunálních odpadních vod města Most. V letech 2000 – 2003 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, při které došlo ke zvýšení  její kapacity až na 63 tisíc ekvivalentních obyvatel.  Jednalo se o investiční akci naší společnosti v celkovém finančním objemu přes 200 milionů korun, s dotací Spolkového ministerstva životního prostředí SRN (BMU). Rekonstrukce opotřebované odstředivky nyní zlepší podmínky kalového hospodářství a pomůže udržet stabilitu odtoku z ČOV.“


Více o společnosti:

Severočeská vodárenská společnost a. s. působí na trhu v oblasti výstavby vodohospodářské infrastruktury od roku 1993. Základním zdrojem financování výstavby je podíl ze solidární ceny vodného/stočného inkasovaného v regionu, doplněný vratnými či nevratnými podporami ze státního rozpočtu a dotacemi
z fondů Evropské unie. Společnost svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá distributorovi vody - Severočeským vodovodům a kanalizacím a. s. Jde celkem o 8.316 km vodovodů a 1.123 km vodovodních přípojek, 3.311 km kanalizačních sítí, 53 úpraven vody, 166 čistíren odpadních vod, 1.032 vodojemů, 302 čerpacích stanic pitné vody a 227 čerpacích stanic odpadních vod.

Veškeré akcie Severočeské vodárenské společnosti jsou v držení 459 severočeských měst a obcí. Severočeská vodárenská společnost patří k největším vodárenským společnostem v Čechách, protože její region pokrývá celý Ústecký a podstatnou část Libereckého kraje. Jde o území o celkové rozloze 7.400 km2 (tedy cca 12% plochy státu), kde žije cca 1,138 milionu obyvatel – z toho je 1,05 milionu obyvatel napojených na vodovod, 0,882 milionu na kanalizaci a 0,832 milionu na čistírny odpadních vod.

Celkový objem prostředků na pořízení infrastruktury SVS v roce 2008 je plánován ve výši 1,358 miliardy, což je o 14,2% více, než byl plán roku 2007. Celková částka na investice se rozdělí v tomto poměru: téměř dvě třetiny půjdou na strategické investice a třetina je určena na obnovu stávajícího majetku. Více informací na www.svs.cz.

Kontakt:

Ing. Dagmar Haltmarová

Tisková mluvčí

Severočeská vodárenská společnost a. s.

Mobil: 603 542136

E-mail: dagmar.haltmarova@svs.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist