Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Severočeská vodárenská společnost realizuje stavbu “Aglomerace Duchcov, odstranění výustí“

05.09.2008  |  135× přečteno      vytisknout článek

Severočeská vodárenská společnost realizuje  stavbu “Aglomerace Duchcov, odstranění výustí“

V areálu ČOV Želénky dnes byla slavnostně zahájena rozsáhlá investiční akce “Aglomerace Duchcov, odstranění výustí“. Jde o součást původního sdruženého projektu Dolní Labe. Jejím obsahem je dobudování kanalizačního systému a odstranění nevyhovujících kanalizačních výustí v obcích Lahošť, Jeníkov, Oldřichov a Želénky na Teplicku. Stavba je v celkovém objemu přes 105 milionů korun (bez DPH).

Ing. Miroslav Harciník, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti a. s., dodává: „Tato investiční akce je součástí projektu Dolní Labe, který jsme začali realizovat po dílčích stavbách a financujeme jej z našich prostředků. Splašky ze zmíněných obcí budou oddílnou kanalizací odváděny na čistírnu odpadních vod  Želénky, která bude do roku 2010 za provozu procházet celkovou rekonstrukcí a intenzifikací.“

„I když stavba v současné době znamená určitá omezení místních obyvatel, tak  po jejím dokončení  přinese zkvalitnění životního prostředí v uvedených obcích, neboť budou odkanalizovány do čistírny odpadních vod v Želénkách. Vynasnažíme se život místních obyvatel omezit co nejméně a celou stavbu dokončíme ve stanoveném termínu,“ doplňuje za zhotovitele Vítězslav Chalupecký, předseda představenstva Severočeské stavební, a. s.

Více o stavbě:

V současné době není v obcích Oldřichov, Jeníkov, Lahošť souvislá kanalizační síť. Část objektů v obcích je napojena na kanalizační systém ukončený v potoku Bouřlivec. Zbývající část objektů v obcích je odkanalizována přes septiky s přepadem do vodoteče případně jímky (žumpy) bez přepadu. V části obcí jsou příkopy zatrubněny a slouží k odvádění převážně dešťových vod do vodotečí. V Želénkách je sice vybudována jednotná kanalizační síť, která je ale nyní také zaústěna bez přečištění do potoka Bouřlivce.

Projekt řeší návrh oddílného kanalizačního systému v obcích Lahošť, Jeníkov, části obce Oldřichov
a Želénky. Oddílná kanalizace z části naváže na stávající jednotný kanalizační systém, který doplňuje návrhem nové stokové sítě se soustavou čerpacích stanic a odlehčovacích komor. Oddílný kanalizační systém bude napojen na kanalizační přivaděč Duchcov – Želénky, zakončený na čistírně odpadních vod Želénky.

Celkem bude zrekonstruováno a dobudováno 9585 metrů kanalizačních stok, z toho 5311 metrů bude gravitační stoka a 4274 metrů výtlaky. Bude vybudováno sedm čerpacích stanic odpadních vod a tři odlehčovací komory. Navržená kanalizační stoková síť bude křížit vodní toky (potok Bouřlivec a Loučenský potok) položením kanalizačního potrubí pod dnem.

Zahajovaná investiční akce SVS je v celkovém finančním objemu přes 105 milionů korun (bez DPH). Zhotovitelem je na základě výsledku výběrového řízení Severočeská stavební spol. s r. o. Stavba byla zahájena předáním staveniště zhotoviteli v dubnu 2008. Zatím se uskutečnila příprava staveniště a první stavební práce (byla např. provedena stavební část dvou čerpacích stanic odpadních vod, z toho na jedné již byla zahájena montáž a vystrojení; je položeno potrubí v úseku kanalizačního výtlaku V8; pracuje se na kanalizačních stokách A, C a E). Investiční akce má být hotova do konce července 2009.


O SVS (investor):   

Severočeská vodárenská společnost a. s. působí na trhu v oblasti výstavby vodohospodářské infrastruktury od roku 1993. Základním zdrojem financování výstavby je podíl ze solidární ceny vodného/stočného inkasovaného v regionu, doplněný vratnými či nevratnými podporami ze státního rozpočtu a dotacemi
z fondů Evropské unie. Společnost svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá distributorovi vody - Severočeským vodovodům a kanalizacím a. s. Jde celkem o 8.316 km vodovodů a 1.123 km vodovodních přípojek, 3.311 km kanalizačních sítí, 53 úpraven vody, 166 čistíren odpadních vod, 1.032 vodojemů, 302 čerpacích stanic pitné vody a 227 čerpacích stanic odpadních vod.

Veškeré akcie Severočeské vodárenské společnosti jsou v držení již 459 severočeských měst a obcí. Severočeská vodárenská společnost patří k největším vodárenským společnostem v Čechách, protože její region pokrývá celý Ústecký a podstatnou část Libereckého kraje. Jde o území o celkové rozloze 7.400 km2 (tedy cca 12% plochy státu), kde žije cca 1,257 milionu obyvatel – z toho je 1,05 milionu obyvatel napojených na vodovod, 0,882 milionu na kanalizaci a 0,832 milionu na čistírny odpadních vod.

Celkový objem prostředků na pořízení infrastruktury SVS v roce 2008 je plánován ve výši 1,358 miliardy, což je o 14,2% více, než byl plán roku 2007. Celková částka na investice se rozdělí v tomto poměru: téměř dvě třetiny půjdou na strategické investice a třetina je určena na obnovu stávajícího majetku. Více informací na www.svs.cz.

O Severočeské stavební (zhotovitel): viz www.severoceskastavebni.cz

Kontakt:

Ing. Dagmar Haltmarová

Tisková mluvčí

Severočeská vodárenská společnost a. s.

Mobil: 603 542136

E-mail: dagmar.haltmarova@svs.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist