Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na semináře Návaznosti 2008 - aneb proč čistíme odpadní vody

15.09.2008  |  125× přečteno      vytisknout článek

Podzimní cyklus seminářů firmy ASIO spol. s r.o.

Nutrienty ve vyčištěných vodách a jejich vliv na osídlení vod
Většina z nás se setkává při navrhování, posuzování a povolování ČOV s čísly vyjadřujícími povolené koncentrace fosforu a dusíku ve vyčištěné vodě. Přitom je jasné, že jedna věc jsou čísla v nařízení vlády, ale druhá věc je vždy konkrétní tok, přinejmenším jeho průtoky a že mikroorganismy se chovají pokaždé trochu jinak. Abychom tedy věděli, jaký konkrétní vliv mají na mikroorganismy (hlavně sinice) fosfor a dusík, dovolili jsme si pozvat odborníka – uznávaného mikrobiologa na tuto problematiku a nechat ho odprezentovat zajímavý pohled z druhé strany. Tj. jaké koncentrace fosforu již startují rozvoj sinic, je z hlediska vývoje sinic nutná denitrifikace atd.? Jaká opatření mají smysl z hlediska snížení množství sinic, je vhodné používat chemické přípravky na jejich likvidaci? Prostě nový pohled v nových souvislostech.

Kal z čistíren – odpad nebo zdroj živin
Jaké jsou možnosti zpracování kalu, souvislosti s ekonomikou celé ČOV, kompostování a komplexní přístup k odpadům z obce, řešení zápachu na ČOV.

Dešťové vody a ovlivnění vody v tocích
V Německu byla v letošním roce vydána směrnice DWA-M 153, která je vlastně návodem, jak postupovat v jednotlivých případech, vypouštění dešťových ze zpevněných ploch vod do zásaku a do toků. Princip této směrnice spočívá v tom, že na jedné straně se ohodnotí lokalita, kam bude vypouštěno (tj. tok nebo vsak) a na druhé straně se ohodnotí na základě množství vod a způsobu provozování zdroj dešťové vody tj. odkud bude vypouštěno. Porovnáním zdroje a lokality, kam bude vypouštěno se stanoví potřeba opatření – tj. ve výsledku jsou lokality, kde lze vypouštět bez předčištění, lokality s mechanickým předčištěním nebo lokality, u nichž je nutné zpomalovat odtok a samozřejmě různé kombinace. Tj. tato směrnice dává vlastně odpověď na otázku, kdy a jak dešťové vody čistit…
 
ZAŘAZENÍ SEMINÁŘŮ

1) „Program celoživotního vzdělávání ČKAIT“ s bodovým hodnocením - 1 bod.
2) „Akreditovaný vzdělávací program MVČR pro pracovníky veřejné správy“ - průběžné vzdělávání.
Semináře jsou pro státní správu zdarma. V případě požadavku o vydání Osvědčení o absolvování akreditovaného semináře je toto zpoplatněno částkou 600,- Kč. Nutno avizovat v přihlášce.
(Vzdělávací instituce ASIO, spol. s r.o., č.a.: AK/I-30/2006)

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN:
Projektanty, pracovníky veřejné správy a státní správy, stavební firmy, vodohospodářské společnosti a ostatní odbornou veřejnost.

CÍL SEMINÁŘE:
Pokračování ve vzdělávání účastníků pro vodohospodářskou praxi při projektování a schvalovacích řízeních ve státní správě.
Seznámení s novinkami na trhu a v legislativě.

Místa konání
Datum   Město Místo konání
čtvrtek 30.10.2008       Brno BVV, Kongresové centrum, Výstaviště 1
úterý 4.11.2008       Praha Jižní město, koleje VŠCHT

Pořádá
ASIO, spol. s r.o., Tuřanka 1, P.O. BOX 56, 627 00 Brno
tel.: 548 428 111,   fax: 548 428 100
www.asio.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist