Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

WATENVI bude hostit experty z evropské sedmadvacítky

19.11.2008  |  124× přečteno      vytisknout článek

Grémium Vodních ředitelů je nejvyšším rozhodujícím orgánem v oblasti VODA, a svolává jej země, která právě předsedá Evropské unii.

Mezinárodní vodohospodářský a ekologický veletrh Watenvi se v květnu 2009 stane místem setkání Vodních ředitelů evropské sedmadvacítky, které pořádá Ministerstvo životního prostředí ČR. Jde o období, kdy bude Česká republika předsedat Evropské unii. Vstupem do společenství se Česká republika mimo jiné zavázala implementovat Rámcovou směrnici o vodní politice do národní legislativy. Tato směrnice nově zavádí integrovanou vodní politiku a podporuje spolupráci členských států v oblasti zachování a zlepšení stavu vod a jejich jakosti. Rámcová směrnice vznikala v průběhu 90. let a zahrnuje péči o vodu ve všech jejich formách. V současnosti představuje nejvýznamnější legislativní nástroj v celoevropském procesu ochrany vod až do roku 2027.

Grémium Vodních ředitelů je nejvyšším rozhodujícím orgánem v oblasti VODA, a svolává jej země, která právě předsedá Evropské unii. ČR je v tomto grémiu zastoupena představiteli obou ústředních vodoprávních úřadů (MŽP a MZe). Grémium schvaluje jednotlivé dokumenty a kontroluje proces implementace Rámcové směrnice v členských zemích.  V loňském roce byla přijata další významná směrnice pro oblast povodňové ochrany, která si klade za cíl vyhodnotit povodňová rizika v členských zemích a přijmout potřebná opatření.  Tato problematika se již v souvislosti s výskytem katastrofálních povodní v uplynulých letech dostala do centra pozornosti řady mezinárodních aktivit v různých povodích evropských řek včetně Labe, Odry a Dunaje. 

K řešení ochrany proti velké vodě přispívají i praktické ukázky protipovodňových opatření v areálu brněnského výstaviště ve speciálně upraveném bazénu před pavilonem Z. Během konání veletrhu pracovníci České protipovodňové asociace ukazují na modelových situacích různé typy ochran proti velké vodě. Zájem o tyto unikátní ukázky protipovodňových opatření je velký, na výstaviště si je každoročně přijíždějí prohlédnout odborníci z celého světa. Mezi významné návštěvníky patřili například Igor Liška z Mezinárodní komise pro ochranu Dunaje a pan Jean-Claude Vial z francouzského Ministerstva životního prostředí a trvalého rozvoje. „V roce 2009 chceme na výstavišti zorganizovat jednání evropských expertů pro povodňovou směrnici. Proto bude jedním z připravovaných  témat doprovodného programu prezentace principů ochrany před povodněmi ve světě,“ řekl Josef Reidinger z odboru ochrany vod MŽP.

Veletrh WATENVI tvoří Mezinárodní vodohospodářská výstava VOD-KA, kterou pořádá SOVAK ČR, a  Mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO. Uskuteční se v obvyklém jarním termínu od 26. do 28. května a bude se konat již popatnácté. Zvýrazněnými tématy pro nadcházející ročník budou obory „Vodohospodářství“, „Zpracování a využití odpadu“ a „Environmentální technologie“.

Jana Tyrichová

manažer PR a reklamy WATENVI

Tel. +420 541 152 890, Fax: +420 541 152 889, E-mail: jtyrichova@bvv.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist