Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Třetí kolo žádostí o dotace z programu Rybářství bude spuštěno v únoru 2009

07.01.2009  |  125× přečteno      vytisknout článek

Zaměřuje se na produktivní investice do akvakultury a investice do zpracování a uvádění rybích produktů na trh

Únorové třetí kolo příjmu žádostí z Operačního programu Rybářství se zaměřuje na produktivní investice do akvakultury a investice do zpracování a uvádění rybích produktů na trh. Projekty mohou žadatelé předkládat od 10. února 2009 do 2. března 2009 13:00 hodin.
 
Pro posouzení oprávněnosti žadatelů byla Pravidla rozšířena a nově stanovena bodovací kritéria. Důraz je kladen především na podíl rybářských činností žadatele s přihlédnutím k délce jeho působení v oboru. Oproti předchozímu kolu byla výrazně navýšena možnost proplácení výdajů na technickou dokumentaci, která často vyžaduje náročné zpracování. Změna nastala také v nastavení omezení počtu pořizovaných zařízení.
 
U projektů, na jejichž podporu budou v tomto kole přijímány žádosti o dotaci, se předpokládá, že výrazným způsobem přispějí k posílení konkurenceschopnosti odvětví rybářství. Předmětem projektů může být pořízení a modernizace strojů a technologií, nákup pozemků, staveb a zařízení, výstavba a odbahnění rybníků, nákup zařízení na zpracování ryb, ekologizace provozoven, zvýšení environmentální bezpečnosti apod.
 
V současné době může být realizace projektů i významným nástrojem minimalizace dopadů finanční a ekonomické krize v ČR.
 
Vyhlašované kolo příjmu žádostí je určeno pro produkční rybáře i rybářské svazy a objem finančních prostředků se předpokládá ve výši cca 150 mil. Kč. Procentní podíl jednotlivých opatření a záměrů na celkové alokaci, schválený Monitorovacím výborem, zobrazuje následující tabulka:
 
                 Rozdělení finančních alokací pro 3. kolo OP Rybářství (10.2. – 2.3.2009)
Opatření a záměr
Podíl na alokaci v rámci výzvy v %
 
 
2.1
a
51
b
10
c
19
d
1
e
5
 
 
Souhrn 2.1.
 
86
2.4
a
11
b
3
 
 
Souhrn 2.4.
 
14
 
Příjem žádostí pro výše uvedená opatření bude probíhat v období 10. února až 2. března 2009 na příslušných regionálních odborech Státního zemědělského intervenčního fondu. Příjem žádostí končí dne 2. března 2009 ve 13 hodin.
 
Úplné znění Pravidel je k dispozici v elektronické podobě na internetové adrese Ministerstva zemědělství www.mze.cz (rubrika podpora z EU a národní dotace, podrubrika Evropský rybářský fond – EFF) a rovněž na stránkách Státního zemědělského intervenčního fondu www.szif.cz v sekci Operační program Rybářství.
 
 
POZOR
Ministerstvo zemědělství upozorňuje potenciální žadatele o dotaci, že dne 22.12.2008 byla zveřejněna definitivní verze Pravidel, která oproti předchozí verzi doznala určitých změn.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist