Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Severočeská vodárenská společnost získala certifikáty podle ISO 9001 a 10006

15.01.2009  |  125× přečteno      vytisknout článek

Severočeská vodárenská společnost získala certifikáty podle ISO 9001 a 10006

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) obdržela certifikáty podle norem ISO 9001:2000 a 10006:2003 k managementu kvality a projektového řízení. V sídle společnosti v Teplicích je 12. ledna 2009 převzal předseda představenstva SVS Petr Skokan.

 

Při zkvalitnění vlastního systému řízení SVS bylo využíváno požadavků stanovených
v mezinárodním standardu ISO 9001:2000 Systém managementu jakosti. V souvislosti s realizací zejména velkých investičních projektů byly do systému řízení rovněž aplikovány požadavky normy ISO 10006:2003, která doporučuje nejlepší dostupnou praxi kvality v oblasti projektového řízení. Certifikační audit zaměřený na ověření shody dle norem zmíněných ISO 9001 a ISO 10006 proběhl v SVS ve dnech 10. až 12. listopadu 2008. Jeho výsledkem bylo doporučení k vydání certifikátů shody s uvedenými standardy.

Severočeská vodárenská společnost je v rámci České republiky vůbec první vlastnickou vodárenskou společností, která získala certifikát podle normy ISO 10006:2003 pro řízení jakosti projektů.

 „Po patnácti letech od svého založení je SVS stabilní, odborně zdatnou a efektivně fungující společností, zajišťující přiměřenou obnovu a rozvoj vodohospodářského majetku při zachování solidarity mezi malými a velkými akcionáři a při zachování sociálně únosné ceny vody. Získání certifikátu dle norem ISO 9001 a 10006 k managementu kvality a projektového řízení je dovršením řady promyšlených organizačních změn, aplikace nových vnitřních předpisů i kontrolních mechanizmů, které byly ve společnosti zavedeny od roku 2004,“ doplňuje Petr Skokan, předseda představenstva SVS.

 

Více o společnosti:

Severočeská vodárenská společnost a. s. působí na trhu v oblasti výstavby vodohospodářské infrastruktury od roku 1993. Základním zdrojem financování výstavby je podíl ze solidární ceny vodného/stočného inkasovaného v regionu, doplněný vratnými či nevratnými podporami ze státního rozpočtu a dotacemi
z fondů Evropské unie. Společnost svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá distributorovi vody - Severočeským vodovodům a kanalizacím a. s. Jde celkem o 8.316 km vodovodů a 1.123 km vodovodních přípojek, 3.311 km kanalizačních sítí, 53 úpraven vody, 166 čistíren odpadních vod, 1.032 vodojemů, 302 čerpacích stanic pitné vody a 227 čerpacích stanic odpadních vod.

Veškeré akcie Severočeské vodárenské společnosti jsou v držení 459 severočeských měst a obcí. Severočeská vodárenská společnost patří k největším vodárenským společnostem v Čechách, protože její region pokrývá celý Ústecký a podstatnou část Libereckého kraje. Jde o území o celkové rozloze 7.400 km2 (tedy cca 12% plochy státu), kde žije cca 1,138 milionu obyvatel – z toho je 1,05 milionu obyvatel napojených na vodovod, 0,882 milionu na kanalizaci a 0,832 milionu na čistírny odpadních vod.

Více informací na www.svs.cz.

 

Kontakt:

Ing. Dagmar Haltmarová

Tisková mluvčí

Severočeská vodárenská společnost a. s.

Mobil: 603 542136

E-mail: dagmar.haltmarova@svs.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist