Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Doplňující informace k 7. výzvě (pro prioritní osu 1)

04.02.2009  |  zdroj: Operační program Životní prostředí  |  125× přečteno      vytisknout článek

Doplňující informace k 7. výzvě (pro prioritní osu 1) Zveřejnili jsme aktualizovaný seznam aglomerací platný pro 7. výzvu OPŽP a přinášíme informace pro žadatele, kteří do 7. výzvy podávají opravnou žádost, původně podávanou ve 3. výzvě.

K 31. 1. 2009 byl aktualizován seznam aglomerací, který je přílohou Aktualizace strategie financování implementace  směrnice Rady  č. 91/271/ EHS. Úprava se týká  níže uvedených aglomerací a je nedílnou součástí seznamu aglomerací pro 7. výzvu.

Číslo

Název aglomerace

Kraj

Kategorie aglomerace - Tab.

1.

Chropyně

Zlínský

C.1

2.

Moravany u Brna

Jihomoravský

C.2

3.

Kostelec nad Černými Lesy

Středočeský

B.1

Upřesňující informace pro žadatele, kteří neúspěšně podali žádost  do  3. výzvy (v prioritní ose 1) a nyní připravují  tzv. „opravnou" žádost  do 7. výzvy.

Pro podání žádosti lze využít přílohy použité v rámci   3. výzvy. Platí to však jen za předpokladu, že tyto přílohy (jejich obsah, veškeré údaje v nich obsažené a související dokumenty) jsou aktuální, jsou v souladu s nově podávanou žádostí a splňují náležitosti stanovené Směrnicí MZP č. 5/2008 o předkládání žádostí a poskytování podpory.

V každém případě je třeba aktualizovat následující přílohy žádosti:

  1. finanční analýzu včetně komentáře (aktualizované nástroje FEA pro vodohospodářské projekty jsou zveřejněny v prostředí BENE-FILL)
  2. ekonomické doklady
  3. stanovisko příslušného krajského úřadu (zejména vodoprávního úřadu) dojde-li ke změně rozsahu žádosti, změně PRVKUK apod.
  4. závěr zjišťovacího řízení EIA či Stanovisko k posouzení vlivů provedení záměru na životní prostředí dle § 10 zákona č. 100/2001 v případě, že podléhají hodnocení podle zákona č. 100/2001Sb.,o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů, v platném znění. V případě podlimitních projektů, u kterých bylo zahájeno územní řízení (nebo jiná forma povolovacího procesu k realizaci projektu (ohlášení stavebnímu úřadu, stavební řízení) před 27. dubnem 2006 a u kterých zároveň nebylo provedeno zjišťovací řízení dle zákona 100/2001 Sb., předloží žadatel vyplněný screaningový dotazník. Bližší informace jsou uvedeny v Závazných pokynech pro žadatele a příjemce podpory .

Podání žádostí v rámci 7. výzvy se řídí Směrnicí MŽP č. 5/2008 o předkládání žádostí a poskytování podpory  a žádost je třeba aktualizovat  v souladu s tímto dokumentem.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist