Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

SVS zrekonstruuje ČOV v Hoře Svatého Šebestiána

23.04.2009  |  126× přečteno      vytisknout článek

SVS zrekonstruuje ČOV v Hoře Svatého Šebestiána

Severočeská vodárenská společnost zahajuje v obci Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku rekonstrukci čistírny odpadních vod a odlehčovací komory. Jde o plánovanou investiční akci roku 2009, která je ve finančním objemu téměř 11 milionů korun (bez DPH).

Ing. Miroslav Harciník, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, dodává: „Na zrekonstruovanou čistírnu odpadních vod budou kanalizací odváděny splaškové vody od přibližně 120 trvale připojených obyvatel z řady místních penzionů, restaurací a jiných soukromých objektů s ubytovací a stravovací kapacitou. V  rekreační sezóně zde přibývají desítky dalších obyvatel.“

Více o stavbě:

V obci Hora Sv. Šebestiána je jednotná gravitační kanalizační síť z roku 1968. Tehdy byla postavena i štěrbinová nádrž, sloužící k sedimentaci nerozpuštěných látek a k jejich anaerobní stabilizaci. V roce 2001 došlo k rekonstrukci osazením nové ČOV jako náhrady původní štěrbinové nádrže. Tato ČOV již nyní nevyhovuje v současnosti platným limitům pro vypouštění odpadních vod. Provozně problematická je také kapacita stávajícího kalojemu, protože kalové silo nelze v zimním období pro vysokou sněhovou pokrývku vyvážet, což má negativní vliv na čistící efekt ČOV.

Zahajovaná rekonstrukce odlehčovací komory před nátokem do areálu ČOV zminimalizuje nátok balastních vod a rekonstrukce ČOV vyřeší kvalitu čištění odpadních vod. V rámci rekonstrukce ČOV s kapacitou 500 ekvivalentních obyvatel (EO) dojde k rozšíření aktivace s vybudováním nové dosazovací nádrže a dvoukomorového kalového sila (pro aerobní stabilizaci kalu a zahuštění). Vzhledem ke klimatickým podmínkám dojde také ke zvětšení kalojemu (na dobu zdržení 150 dní)
a ke zastřešení ČOV.

Celkový finanční objem stavby je 10,7 milionů korun (bez DPH). Zhotovitelem stavby je na základě výsledku výběrového řízení Horák - stavební a obchodní společnost, s.r.o. se sídlem
v Děčíně.  Stavba byla zahájena předáním staveniště zhotoviteli v prosinci 2008. Stavební práce v lokalitě položené 800 m. n. m. začnou v polovině dubna 2009. Mají být zakončeny do září 2009. Poté bude následovat roční zkušební provoz ČOV.

Více o SVS:   

Severočeská vodárenská společnost a. s. působí na trhu v oblasti výstavby vodohospodářské infrastruktury od roku 1993. Základním zdrojem financování výstavby je podíl ze solidární ceny vodného/stočného inkasovaného v regionu, doplněný vratnými či nevratnými podporami ze státního rozpočtu a dotacemi z fondů Evropské unie. Společnost svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá distributorovi vody - Severočeským vodovodům a kanalizacím a. s. Jde celkem o 8.316 km vodovodů a 1.123 km vodovodních přípojek, 3.311 km kanalizačních sítí, 53 úpraven vody, 166 čistíren odpadních vod, 1.032 vodojemů, 302 čerpacích stanic pitné vody a 227 čerpacích stanic odpadních vod.

Veškeré akcie Severočeské vodárenské společnosti jsou v držení již 459 severočeských měst a obcí. Severočeská vodárenská společnost patří k největším vodárenským společnostem v Čechách, protože její region pokrývá celý Ústecký a podstatnou část Libereckého kraje. Jde o území
o celkové rozloze 7.400 km2 (tedy cca 12% plochy státu), kde žije cca 1,138 milionu obyvatel –
z toho je 1,05 milionu obyvatel napojených na vodovod, 0,882 milionu na kanalizaci a 0,832 milionu na čistírny odpadních vod.

Celkový objem prostředků na pořízení infrastruktury SVS v roce 2009 je plánován ve výši 1,375 miliardy korun. Celková částka na investice se rozdělí v tomto poměru: téměř dvě třetiny půjdou na strategické investice a třetina je určena na obnovu stávajícího majetku. SVS je držitelem certifikátů ISO 9001:2000 Systém managementu jakosti a ISO 10006:2003 pro oblast projektového řízení. Více informací na www.svs.cz.

Kontakt:

Ing. Dagmar Haltmarová

Tisková mluvčí

Severočeská vodárenská společnost a. s.

Mobil: 603 542136

E-mail: dagmar.haltmarova@svs.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist