Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

SVS zahajuje další etapu rekonstrukce ČOV Bystřany

30.06.2009  |  175× přečteno      vytisknout článek

SVS zahajuje další etapu rekonstrukce ČOV Bystřany

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) zahajuje v Teplicích - Bystřanech další z naplánovaných investičních akcí roku 2009. Jedná se o II. etapu rekonstrukce čistírny odpadních vod, konkrétně o rekonstrukci jímek a čerpací stanice primárního kalu. Akce je ve finančním objemu téměř 8,5 milionů korun (bez DPH).

Ing. Miroslav Harciník, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, uvádí: „Tato investiční akce bezpochyby přispěje ke stabilizaci a zlepšení výsledků čištění i ke zlepšení podmínek provozování ČOV.“  

Více o stavbě:

ČOV Teplice – Bystřany byla do provozu uvedena v roce 1975 s kapacitou 110 000 EO (ekvivalentních obyvatel). V letech 2000 – 2003 proběhala její rozsáhlá rekonstrukce, uskutečněná za finanční pomoci Spolkového ministerstva životního prostředí, ochrany přírody a bezpečnosti reaktorů SRN (BMU). Na rekonstrukci bylo tehdy vynaloženo 6,195 mil. EUR (z toho 2,495 mil. EUR z prostředků SVS). Rekonstrukce přispěla ke snížení znečištění řeky Labe,  protože ČOV po rekonstrukci dokáže plnit předepsané limity, co se týče  dusíkatého znečištění a fosforu. Její současná kapacita je cca 155 000 EO.

Letos začíná další etapa rekonstrukce ČOV, zaměřená na objekty, kterých se netýkal projekt z let 2000-2003. Nejdříve proběhne rekonstrukce jímek a čerpací stanice primárního kalu, později (ještě letos) přijde na řadu rekonstrukce strojovny vyhnívání.

Rekonstrukce jímek a čerpací stanice primárního kalu:

Jímky a zařízení čerpací stanice primárního kalu jsou v havarijním stavu a neplní svou funkci. Kvůli špatnému zahuštění kalu se snižuje produkce bioplynu na ČOV. Dojde proto k sanaci stávajících konstrukcí jímek. Dojde také k výměně veškerých armatur souvisejících s nátokem a odtokem ze zahušťovacích jímek. Budou vyměněna čerpadla primárního kalu, čerpadlo dešťové zdrže, potrubí přívodu kalu, odpouštění kalové vody. Dojde k rekonstrukci elektroinstalace motorové části
i stavebních konstrukcí a změny dozná i automatizovaný systém řízení této části technologického procesu. Provede se zasklení objektu a oprava fasády. Rekonstrukce bude probíhat za provozu ČOV -  odstaví se vždy jedna jímka a druhá jímka primárního kalu bude v provozu.

Investiční akce SVS je v celkovém finančním objemu 8,436  milionů korun (bez DPH). Zhotovitelem stavby je na základě výsledku výběrového řízení společnost HST Hydrosystémy s. r. o. se sídlem v Teplicích. Staveniště bylo předáno zhotoviteli 24. června 2009. Stavební práce budou zahájeny
v tomto týdnu a mají být ukončeny do 31. října 2009.

Více o SVS a. s.:

Severočeská vodárenská společnost a. s. působí na trhu v oblasti výstavby vodohospodářské infrastruktury od roku 1993. Základním zdrojem financování výstavby je podíl ze solidární ceny vodného/stočného inkasovaného v regionu, doplněný vratnými či nevratnými podporami ze státního rozpočtu a dotacemi z fondů Evropské unie. Společnost svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá distributorovi vody - Severočeským vodovodům a kanalizacím a. s. Jde celkem o 8.366 km vodovodů a 1.355 km vodovodních přípojek, 3.332 km kanalizačních sítí, 53 úpraven vody, 165 čistíren odpadních vod, 1.026 vodojemů, 292 čerpacích stanic pitné vody a 288 čerpacích stanic odpadních vod.

Veškeré akcie Severočeské vodárenské společnosti jsou v držení 459 severočeských měst a obcí. Severočeská vodárenská společnost patří k největším vodárenským společnostem v Čechách, protože její region pokrývá celý Ústecký a podstatnou část Libereckého kraje. Jde o území o celkové rozloze 7.400 km2 (tedy cca 12% plochy státu), kde žije cca 1,138 milionu obyvatel – z toho je 1,05 milionu obyvatel napojených na vodovod, 0,882 milionu na kanalizaci a 0,832 milionu na čistírny odpadních vod.

Celkový objem prostředků na pořízení infrastruktury SVS v roce 2009 je plánován ve výši 1,375 miliardy korun. Částka na investice se rozdělí v tomto poměru: dvě třetiny na strategické investice
a třetina na obnovu stávajícího majetku. SVS je držitelem certifikátů ISO 9001:2000 Systém managementu jakosti a ISO 10006:2003 pro oblast projektového řízení. Více informací na www.svs.cz.

Kontakt:

Ing. Dagmar Haltmarová

Tisková mluvčí

Severočeská vodárenská společnost a. s.

Mobil: 603 542136

E-mail: dagmar.haltmarova@svs.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist