Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Osmou fakultou Jihočeské univerzity je Fakulta rybářství a ochrany vod ve Vodňanech

08.10.2009  |  249× přečteno      vytisknout článek

Osmou fakultou Jihočeské univerzity je Fakulta rybářství a ochrany vod ve Vodňanech

K 1. září 2009 se Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích rozšířila o nově vzniklou fakultu rybářství a ochrany vod. Fakulta vznikla sloučením katedry rybářství Zemědělské fakulty JU a Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického ve Vodňanech (VÚRH). Vznik v pořadí osmé fakulty Jihočeské univerzity je naplněním dalšího z dlouhodobých strategických cílů rozvoje univerzity. O vědecké, pedagogické i společenské potřebě zřídit ve struktuře JU fakultu zaměřenou na rybářství, akvakulturu a ochranu vod se uvažovalo od 90. let minulého století.

Základem nové fakulty jsou dva ústavy -  vodňanský (VÚRH) si ve své téměř  devadesátileté, ojedinělé existenci, a ve spojení s registrováním ochranné známky svého jména (udělené Evropskou unií v roce 2008), ponechává původní název. Druhým pracovištěm je Ústav akvakultury (ÚA), který se bude specializovat na vodohospodářství, ochranu vod, rybářské obhospodařování volných vod a rekreační rybářství. Děkanát fakulty sídlí ve Vodňanech. Cílem nově založené Fakulty rybářství a ochrany vod JU je efektivnější využití vědeckého a pracovního potenciálu univerzity v napojení na  další instituce, jako jsou např. Akademie věd ČR, Jihočeský kraj, Rybářské sdružení ČR, podniky Povodí, případně další instituce s profilací do vzdělávací, výzkumné i profesně orientované oblasti. Fakulta počítá s kapacitou pro 250 až 300 studentů s orientací na studium vodohospodářských, rybářských a ekonomických disciplin. V současné době má fakulta 122 studentů a 79 zaměstnanců.

Slavnostní  otevření nové fakulty se bude konat dne 13. října 2009 od 9.30 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu ve Vodňanech, 2. patro / náměstí Svobody 18. Součástí programu bude také prohlídka experimentálních objektů FROV JU - Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického - Experimentální rybochovné pracoviště a pokusnictví (1/2 hodiny) + Genetické rybářské centrum (1/2 hodiny) a předání medaile za zásluhy o vznik fakulty.
Pozvánka platí na celý program - zástupcům médiií budou odborně k dispozici pracovníci fakulty (doc. Flajšhan, Ing. Randák, doc. Policar).

Program:     
o    9,30 - 10,30 hod.- Slavnostní otevření fakulty (velká zasedací místnost)
o    10,30 - 11,30 hod. - Přátelské setkání s pohoštěním (přízemí)
o    11,30 - 12,30 hod. - Prohlídka experimentálních objektů FROV JU
- Experimentální rybochovné pracoviště a pokusnictví + Genetické rybářské centrum (2x 1/2 hodiny)

Na slavnostní zahájení byla pozvána ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR PhDr. Miroslava Kopicová, zástupci PS parlamentu ČR, Jihočeského kraje, města Vodňany, Rybářského sdružení ČR, Českého rybářského svazu,  členové vedení univerzity, zástupci fakult, členové akademické obce JU, a další hosté. Na slavnostním zahájení promluví rektor JU prof. V. Bůžek, prof. O. Linhart, pověřený řízením FROV JU, zástupci veřejného života a rovněž představitelé spřízněných profesních sdružení.
H. Bumbová, 6. 10. 2009


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist