Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Slavnostní zahájení činnosti nové Fakulty rybářství a ochrany vod JU

16.10.2009  |  237× přečteno      vytisknout článek

Slavnostní zahájení činnosti nové Fakulty rybářství a ochrany vod JU

Dne 13. 10. 2009 se ve Vodňanech uskutečnilo slavnostní otevření osmé fakulty Jihočeské univerzity - Fakulty rybářství a ochrany vod (FROV JU). Na slavnostním zahájení, kterého se zúčastnila řada významných osobností, promluvil rektor JU prof. V. Bůžek, prof. O. Linhart, pověřený řízením FROV JU, zástupci veřejného života a rovněž představitelé spřízněných profesních sdružení. Součástí programu byla prohlídka experimentálních objektů fakulty: experimentálního rybochovného pracoviště a pokusnictví a genetického rybářského centra.

 

Hovořili: 

rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc.,

*prof. Ing. Otomar Linhart, DrSc., pověřený řízením Fakulty rybářství a ochrany vod JU

*v zastoupení ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR PhDr. Miroslavy Kopicové 

ředitel odboru vysokých škol doc. Ing. Václav Vinš, CSc.,

*předseda zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Ing. Jiří Papež,

*vrchní ředitel sekce Vodního hospodářství MZe RNDr. Pavel Punčochář, CSc.,

*vrchní ředitel sekce Lesního hospodářství sdružující rovněž rybářství MZe Ing. Martin Žižka, Ph.D.,

*prezident Rybářského sdružení ČR a člen Správní rady JU Ing. Jan Hůda,

*místopředseda Českého rybářského svazu Ing. Miloš Urych,

*starosta města Vodňany pan Václav Heřman.

K 1. září 2009 se Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích rozšířila o nově vzniklou fakultu rybářství a ochrany vod. Fakulta vznikla sloučením katedry rybářství Zemědělské fakulty JU a Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického ve Vodňanech (VÚRH). Vznik v pořadí osmé fakulty Jihočeské univerzity je naplněním dalšího z dlouhodobých strategických cílů rozvoje univerzity. O vědecké, pedagogické i společenské potřebě zřídit ve struktuře JU fakultu zaměřenou na rybářství, akvakulturu a ochranu vod se uvažovalo od 90. let minulého století.

Základem nové fakulty jsou dva ústavy - vodňanský (VÚRH) si ve své téměř devadesátileté existenci, a ve spojení s registrováním ochranné známky svého jména (udělené Evropskou unií v roce 2008), ponechává původní název. Druhým pracovištěm je Ústav akvakultury (ÚA), který se bude specializovat na vodohospodářství, ochranu vod, rybářské obhospodařování volných vod a rekreační rybářství. Děkanát fakulty sídlí ve Vodňanech. Cílem nově založené Fakulty rybářství a ochrany vod JU je efektivnější využití vědeckého a pracovního potenciálu univerzity v napojení na  další instituce, jako jsou např. Akademie věd ČR, Jihočeský kraj, Rybářské sdružení ČR, podniky Povodí, případně další instituce s profilací do vzdělávací, výzkumné i profesně orientované oblasti. Fakulta počítá s kapacitou pro 250 až 300 studentů s orientací na studium vodohospodářských, rybářských a ekonomických disciplin. V současné době má fakulta 122 studentů a 79 zaměstnanců.

 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist