Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Rektor univerzity prof. V. Bůžek jmenoval historicky prvního děkana nově vzniklé Fakulty rybářství a ochrany vod JU

03.12.2009  |  160× přečteno      vytisknout článek

Rektor univerzity prof. V. Bůžek jmenoval historicky prvního děkana nově vzniklé Fakulty rybářství a ochrany vod JU

Rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., jmenoval dne 2. prosince 2009 podle par. 28 odst. (2) zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, na návrh Akademického senátu Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ze dne 26. 11. 2009, prof. Ing. Otomara Linharta, DrSc., děkanem Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Prof. prof. Ing. Otomar Linhart, DrSc., byl jmenován děkanem s účinností od  1. 12. 2009, funkční období je čtyřleté.

Prof. Ing. Otomar Linhart, DrSc., pracuje od roku 1985 jako vědecký a výzkumný pracovník ve Výzkumném ústavu rybářském a hydrobiologickém ve Vodňanech, jeho vědecko-výzkumná činnost byla zpočátku zaměřena zejm. na oblast genetiky a reprodukci ryb. V letech 1993 - 95 se ve Francii jako vedoucí laboratoře genetiky a reprodukce ryb věnoval vědecko-výzkumné činnosti zaměřené na rozvoj akvakultury sumce velkého. V roce 1996 se Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický stal součástí Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Prof. Linhart zde pracoval jako vědecký sekretář a vyučoval postupně na i dalších součástech univerzity: na přírodovědecké a zemědělské fakultě (obor rybářství a reprodukce ryb). V roce 2005 se stal ředitelem tohoto vysokoškolského ústavu. Od 1. 9. 2009 se vznikem nové fakulty rybářství a ochrany vod byl pověřen řízením této fakulty. S účinností od 1. 12. 2009 je historicky prvním děkanem nově zřízené Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Prof. Linhart (*1957) byl v roce 2006 jmenován profesorem Jihočeské univerzity pro obor zootechnický. Docentem se stal v roce 2000 v oboru  molekulární buněčná biologie a genetika.

Fakulta rybářství a ochrany vod JU vznikla k 1. září 2009. Je osmou fakultou Jihočeské univerzity. Je nejkomplexnějším pracovištěm v Evropě s bakalářským, magisterským a doktorským studiem, badatelským a aplikovaným výzkumem, s habilitačními a profesorskými právy v oblasti rybářství a ochrany vod. Fakulta má k dispozici experimentální zázemí pro studium a výzkum akvakultury, hydrobiologie, toxikologie, nemocí ryb, reprodukce, genetiky, chovu ryb a raků a unikátní rybářskou knihovnu. Dnes má fakulta 138 studentů a její vedení počítá s možností vzdělávat až 300 studentů z celé České republiky i ze zahraničí.

Více o vzniku a činosti nové fakulty na www.jcu.cz
 
Mgr. Hana Bumbová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení vnějších vztahů,


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist