Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na XXV. SETKÁNÍ VODOHOSPODÁŘŮ V KUTNÉ HOŘE

25.03.2010  |  110× přečteno      vytisknout článek

na téma Od předpisů k opatřením proti znečišťování vod a k ochraně proti povodním..

Sdružení vodohospodářů České republiky Oblast Kutná Hora Vás zve na tradiční a letos jubilejní

XXV. SETKÁNÍ VODOHOSPODÁŘŮ V KUTNÉ HOŘE na téma Od předpisů k opatřením proti znečišťování vod a k ochraně proti povodním

se koná ve dnech 20. a 21. dubna 2010 v sále "Clubu Lorec" v Kutné Hoře, Lorecká 57

Program

Úterý 20. dubna 2010

 8.00     PREZENCE
 9.10     ZAHÁJENÍ
 9.30     PŘEDNÁŠKY
RNDr. Pavel Punčochář, CSc., MZe ČR
Strategie vodního hospodářství v adaptačních opatřeních k omezení hydrologických extrémů
Mgr. Zdeněk Horáček, MZe ČR
Nové a připravované právní předpisy vodního hospodářství
Ing. Veronika Jáglová, MŽP ČR
Nový přístup k povolování vypouštění odpadních vod
12.00    OBĚD
13.00    PŘEDNÁŠKY
JUDr. Ing. Emil Rudolf, MŽP ČR
Základní právní předpisy upravující stav krajiny z pohledu minimálních negativních dopadů při povodňových stavech a jejich reálné uplatňování v praxi
Ing. Magda Horská, CSc., Povodí Moravy
Závaznost programů protipovodňových opatření ve schválených plánech oblastí povodí
Ing. Jana Pivcová - ÚPÚ - MZe ČR
Podpory a dotace pro projektování a výstavbu protipovodňových a protierozních opatření v pozemkových úpravách a povinnosti a možnosti vodoprávních úřadů při přípravě, povolování a realizaci  pozemkových úprav.
Ing. Miloš Havel, Ing. Helena Vondrušková - Zemědělská vodohospodářská správa
Revitalizační a vodohospodářské úpravy vodních toků
17.30    VEČEŘE - Hotel Mědínek

20.00      VARHANNÍ KONCERT V CHRÁMU SVATÉ BARBORY
21.00    SPOLEČENSKÝ VEČER - Hotel  Mědínek

Středa 21. dubna 2010

 8.30     PŘEDNÁŠKY
Ing. František Kulhavý, CSc. Česká spol. krajinných inženýrů
Racionální řešení problematiky klimatických změn a protipovodňové ochrany v naší krajině z hlediska platné legislativy
Prof. Ing. Jan Šálek, CSc., Ústav vodního hospodářství a krajiny VUT Brno
Udržitelný rozvoj, ochrana a  zodpovědné hospodaření s vodou  v krajině
JUDr. Jaroslava Nietscheová, Povodí Vltavy, s.p.
Ochrana vodních zdrojů podle platných předpisů a v praxi vodoprávních úřadů
11.00     OBĚD
12.00     EXKURZE
    Vodní hospodářství a chov bílých jelenů     v Žehušické oboře
15.00     ZÁVĚR AKCE

Letošní jubilejní XXV. setkání vodohospodářů v Kutné Hoře si vzalo za úkol pomoci správním orgánům, projektantům a všem pracovníkům vodního hospodářství a pozemkových úprav v orientaci v právních předpisech a výsledcích výzkumů na úseku vypouštění vod z ČOV a v boji k snížení dopadu extrémních srážek.
Není pravda, jak často media silně dezorientují veřejnost, že nejsou právní nástroje k zlepšení stavu krajiny k snížení prudkých odtoků působících záplavy. Bohužel se správní orgány nepouští tradičně do postihování špat-ného hospodaření z nedostatku zkušeností a různých obav.
Např. zákon 254/2001 Sb. v § 27 stanoví: Vlastníci pozemků jsou povinni, nestanoví-li zvláštní právní předpis jinak, zajistit péči o ně tak, aby nedocházelo ke zhoršování vodních poměrů. Zejména jsou povinni za těchto podmínek zajistit, aby nedocházelo ke zhoršování odtokových poměrů, odnosům půdy erozní činností vody a dbát o zlepšování retenční schopnosti krajiny. Například zákon č. 334/1992 Sb., o ochraně zemědělského půdního fondu, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon), ve znění pozdějších předpisů nařizuje péči o krajinu k ochraně vod. Zákon o vodách je novelou 181/2008 Sb. upraven přímo na problematiku povodní a další nápravu přináší připravená ("velká") novela a připravené nařízení vlády. Vedle řady výrazných změn obsahují připravované předpisy i velmi rozsáhlou pasáž o sankcích k zajištění plnění povinností vyplývajících z vodního zákona
Výklad bude opět mj. zaměřen i na povinnost od 1. 1. 2010 vycházet z imisních požadavků přípustného znečištění povrchových vod a odpadních vod, tj. stanovení emisních limitů kombinovaným způsobem (emisní a imisní požadavky) podle nařízení vlády č. 61/2003 Sb., o ukazatelích a hodnotách, náležitostech povolení k vypouštění odpadních vod do vod povrchových a do kanalizací a o citlivých oblastech, ve znění pozdějších předpisů. Nezapomeneme na trvalý problém na nahlížení k využívání kalů a sedimentů dle zákona č. 9/2009 Sb. (změna zák. č. 185/2001 Sb. o odpadech, přílohy č. 9) o limitních hodnotách koncentrací škodlivin ve vytěžených zeminách a vytěžených hlušinách, včetně sedimentů z vodních nádrží a koryt potoků. Velký prostor bude dán k diskusi ihned po přednesení přednášky.
Vysvětlíme i povinnosti, spolupráci a možnosti vodoprávních úřadů při přípravě, povolování a realizaci  pozemkových úprav.
Cílem setkání je podat široké informace k nejpalčivějším problémům ve vodním hospodářství a navazujících oborech s výkladem předpisů a výzkumů tradičně nejfundovanějšími pracovníky v oborech, a následnou diskusí s nimi se pokusit vysvětlit a pomoci o jednotné aplikaci v praxi. Akce je určena zejména pro investory, pracovníky státní správy a samosprávy obcí s rozšířenou působností, pracovníky krajských úřadů, vodohospodář-ských podniků, hygienických orgánů a mnoha dalších navazujících profesí, včetně projektantů a zhotovitelů staveb, dodavatelů služeb, materiálů a zařízení.
Součástí akce je tradiční výstava firem podnikajících v ekologických oborech, hlavně ve vodním hospodářství, z nichž někteří setkání sponzorují a hradí část nákladů na společenskou část setkání. Prezentace sponzorů bude zařazována do programu průběžně.
K akci bude vydán sborník přednášek XXV. setkání vodohospodářů v Kutné Hoře (ISBN 978-80-02-02211-4).
XXV. setkání vodohospodářů v Kutné Hoře komora ČKAIT zařadila do vzdělávacího programu v projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT a ohodnotila 2 body.

Pořadatel:
Oblastní sdružení vodohospodářů ČR Kutná Hora,
Na Špici 347, 24 01 Kutná Hora,
informace na www.vodakh.cz
Garanti akce:
Jan Lázňovský, odborný garant
tel. a (fax) 322 319 764 (5), mob.: 733 734 059
e-mail: j.laznovsky@quick.cz
Ing. Šárka Tichá - organizace účastníků
MěÚ Kutná Hora, tel. 327 710 267, 724 705 484 e-mail: - sarka.ticha@seznam.cz
Ing. Miroslav Perný, prezentace firem
ÚNS - Laboratorní služby, s.r.o., 284 03 Kutná Hora, tel. 327 511 871, 603 826 563, fax 327 511 872
lab@unskh.cz
Marie Vytlačilová, ubytování a koncert
VHS Vrchlice-Maleč a.s. Kutná Hora,
tel. 733 706 487.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist