Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Velký vodohospodářský projekt na Chebsku

12.05.2010  |  zdroj: HN  |  83× přečteno      vytisknout článek

Rozsáhlý vodohospodářský projekt se rozbíhá na Chebsku. Celkové náklady dosáhnou téměř 650 milionů korun a zlepší kvalitu odvádění a čištění odpadních vod v Chebu, Mariánských Lázních a Františkových Lázních.

Skupinový projekt Chebsko - envi­ronmentální opatření, je rozdělen na tři dílčí projekty. Zahrnuje intenzifikaci čistíren odpadních vod v Mariánských Lázních a v Chebu (včetně čerpací stanice v kanalizační síti Františkových Lázní, která je na chebskou čistírnu napojena) a výstavbu jednotné gravitační kanalizace v lokalitě Švédský vrch. Účelem projektu je rozšíření a zkvalitnění systémů sloužících k odvádění a čištění odpadních vod ve zmíněných oblastech, s cílem dosáhnout nižšího znečištění a snížení eutrofizace povrchových vod. Vodoteče, na nichž by se výsledek projektu měl projevit zejména, jsou řeka Ohře a Kosový potok.

Podle dokumentace projektu by celkové výdaje měly činit 646 miliónů korun, z toho evropský Fond soudržnosti přispěje částkou 361 milionů korun.

Žadatelem o příspěvek z evropských strukturálních fondů pro tento skupinový projekt je akciová společnost CHEVAK, a. s. Ředitelka společnosti Michaela Polidarová konstatuje, že oproti časovému harmonogramu, jak je uveden v žádosti o dotace, je zde jisté zpoždění. >>Momentálně probíhá výběrové řízení, v poslední březnový den budeme otevírat obálky, a pokud potom půjde všechno hladce, nikdo se nebude odvolávat a podaří se včas aktualizovat všechny položky, mohli bychom zahájit práce již v říjnu ­letošního roku. Podle našich propočtů potrvají 30 měsíců,<< vysvětluje Polidarová.

Společnost CHEVAK byla založen na počátku roku 1994. Jejími vlastníky jsou převážně západočeské obce a města; 34 měst a obcí v okolí Chebu a Mariánských lázní vlastní celkem sedmdesátiprocentní podíl. Největšími podílníky jsou města Cheb, Aš a Mariánské Lázně. Zbývajících 30 procent drží německá společnost NGW Duisburg.


Galerie projektů


Na webových stránkách www.opzp.cz je k dispozici galerie všech dokončených projektů podpořených z OPŽP. Ke všem schváleným projektům, které jsou v různé fázi příprav a realizace, jsou na těchto internetových stránkách základní informace - výše dotace, celkové náklady, cíle projektu a název příjemce dotace.

Velké projekty


Souhlasu Evropské komise podléhají takzvané velké projekty, u kterých celkové náklady přesahují částku dvacet pět milionů eur. V Operačním programu Životní prostředí dostaly od Evropské komise zelenou již tři velké vodohospodářské projekty:

- Projekt ochrany vod povodí řeky Dyje - II. etapa (kraj Vysočina)
- Zlepšení kvality vod v řekách Jihlava a Svratka nad nádrží Nové Mlýny (Jihomoravský kraj)
- Chebsko-environmentální opatření (Karlovarský kraj)


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist