Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Informace o vydávání zálohových výměrů po novele vodního zákona

20.09.2010  |  63× přečteno      vytisknout článek

zakonČIŽP upozorňuje na povinnost i v tomto roce podat poplatková hlášení v obvyklém termínu do 15.10.2010 na územně příslušné oblastní inspektoráty.

Dne 1.8.2010 nabyl účinnosti zákon č. 150/2010 Sb., kterým se mění znění zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen "vodní zákon"). V souvislosti s touto novelou se mění i některá ust. § 88 týkající se poplatků za odebrané množství podzemní vody.

Pro oprávněné odběratele nebo provozovatele zdrojů podzemních vod je podstatná změna ust. § 88 odst. 5 vodního zákona, vedoucí ke snížení administrativní zátěže odběratelů i dotčených správních úřadů. Odběratel nově nebude povinen poplatkové hlášení podávat, pokud nepodléhá zpoplatnění podle ust. § 88 odst. 2 vodního zákona a rovněž v případě, že od posledního jím podaného poplatkového hlášení nedošlo ke změně povolení k odběru podzemní vody, na jehož základě bylo první poplatkové hlášení podáno (ust. § 88 odst. 5 vodního zákona).

Proto Česká inspekce životního prostředí (dále jen "ČIŽP") na podkladě poplatkového hlášení podaného subjektem do 15.10.2010 vydá subjektům dle ust. § 88 odst. 7 vodního zákona zálohový výměr se stanovenou roční výší záloh a výší čtvrtletních nebo měsíčních splátek a tento zálohový výměr bude platný do doby než dojde k případným změnám dle ust. § 88 odst. 5 vodního zákona. ČIŽP je povinna tento nový zálohový výměr vydat, neboť platnost zálohových výměrů vydaných podle vodního zákona před novelou byla omezena kalendářním rokem, pro který byla vydána. Současně může být nový zálohový výměr vydán pouze na základě žádosti subjektu, kterou je subjektem podané poplatkové hlášení.

ČIŽP upozorňuje na povinnost i v tomto roce podat poplatková hlášení v obvyklém termínu do 15.10.2010 na územně příslušné oblastní inspektoráty.

ČIŽP, Odbor ochrany vod


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist