Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Malé zdroje znečišťování ovzduší

04.02.2004  |  zdroj:   |  128× přečteno      vytisknout článek

Malé zdroje znečišťování ovzduší Teplice - Magistrát města Teplice, odbor dopravy a životního prostředí touto cestou informuje o povinnostech provozovatelů malých zdrojů znečišťování ovzduší.
Touto povinností je jednak oznamovací povinnost a dále pak měření účinnosti spalování, vypouštěných látek a kontrola spalinových cest.
Malými zdroji znečišťování jsou podle zákona č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší, malé spalovací zdroje, kterými jsou zdroje znečišťování o jmenovitém tepelném výkonu nižším než 200 kW. Na základě údajů od provozovatelů pak orgán ochrany ovzduší stanoví poplatek za znečišťování ovzduší.
Oznamovací povinnost se týká pouze spalovacích zdrojů o jmenovitém tepelném výkonu nad 50 kW s použitím paliv jako jsou topné oleje s obsahem síry od 0,1 do 1 %, černé a hnědé uhlí. Naopak se netýká spalovacích zdrojů, které používají jako paliva koks, dřevo, zemní plyn nebo topný olej s obsahem síry do 0,1 %.
Dalšími malými zdroji znečišťování ovzduší jsou stacionární zdroje, které vypouští těkavé organické látky. Tyto škodlivé látky unikají z používání barev, laků a rozpouštědel, které spotřebovávají zejména menší tiskárny, lakovny, procesy čištění povrchů kovů a procesy laminování. Dalšími výrobami, které sem budou patřit bude také výroba obuvi a jiných oděvních doplňků, zpracování kaučuku a pryže a zpracování rostlinných olejů a živočišných tuků.
Parametrem pro oznamovací povinnost je spotřeba organických rozpouštědel do 5 kg za den při provozování po dobu alespoň 10 pracovních dnů v měsíci nebo spotřeba organických rozpouštědel do 600 kg za rok. Také tyto zdroje mají povinnost ze zákona o ovzduší hlásit spotřebované množství těchto látek jednou za rok. Hlášení o malých zdrojích znečišťování ovzduší musí provozovatelé těchto zdrojů provést každoročně do 15.února orgánu ochrany ovzduší.
Odbor dopravy a životního prostředí Magistrátu města Teplice je tímto orgánem pro město Teplice. Provozovatelé okolních měst a obcí odevzdají toto hlášení na svůj městský nebo obecní úřad. U zdrojů spalujících plynná paliva (zemní plyn) od jmenovitého tepelného výkonu 11 kW nebo tuhá paliva (hnědé a černé uhlí, dřevo) od jmenovitého tepelného výkonu 15 kW, je provozovatel povinen zajišťovat prostřednictvím oprávněné osoby (držitel živnostenského oprávnění v oboru kominictví) měření účinnosti spalování, měření množství vypouštěných látek a kontrolu stavu spalinových cest a odstraňovat zjištěné závady. Toto se týká spalovacích zdrojů provozovaných při podnikatelské činnosti provozovatele, a to nejméně 1x za 2 roky.
Další informace podá občanům Odbor dopravy a životního prostředí Magistrátu města Teplice (Ing. Šťastná 417 510 910).


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist