Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Soutěž – Snižování hladiny CO2 v atmosféře: naše technologická výzva!

23.02.2008  |  133× přečteno      vytisknout článek

Snižování hladiny CO2 v atmosféře je tématem letošního ročníku Altran Foundation for Innovation

Klimatické oteplování je dnes považováno za hlavní problém mezinárodního společenství a lidé nemají jinou volbu, než se rychle pokusit tuto situaci vyřešit. Globální oteplování je způsobováno zvyšující se hladinou CO2 v atmosféře a mnozí nyní připouštějí, že je toto zvýšení způsobeno našimi každodenními aktivitami.

Několik klíčových údajů

·          Během minulého století vzrostly emise skleníkových plynů o 50% a dosahují nezvykle vysokých hodnot (Zdroj: www.co2solidaire.org).

·          Zvyšování CO2 v atmosféře pokračuje: stouplo o více než 20% v posledních 50 letech (Zdroj: ONF - National Office of Forests).

·          Emise oxidu uhličitého (CO2) z důvodu lidské aktivity se zvýšily za poslední dvě století z bezvýznamné úrovně na dnešní celosvětovou hodnotu přes 25 bilionů tun (Zdroj: US department of Energy).

·          Spotřeba CO2 se zvyšuje každým rokem. I když tento růst momentálně stagnuje, spotřeba se v letech 2000 až 2030 zvýší o 70% (Zdroj: IEA - International Energy Agency).

·          Jestliže se nebude bojovat proti zvyšování emisí skleníkových plynů, tak se předpovídají zvýšení teplot o 1.4 až 5.8 stupňů Celsia (2.52–10.44°F) do roku 2100. (Zdroj: CEA - Commissariat à l’Energie Atomique).

·          Emise škodlivin CO2 způsobené fosilními palivy jsou vyšší a rychlejší než se očekávalo: z 1.1% ročně v roce 1990 na 3% ročně v letech 2000 až 2005. (Zdroj: IPCC - Intergovernmental Panel on Climate Change).

Lidstvo nyní žije na ohrožené planetě. Současná situace narušuje klimatickou a ekologickou rovnováhu. Co můžeme udělat, abychom zastavili blížící se katastrofu?

Může být řešením technologická inovace?

Jako v předchozích letech se Altran Foundation zaměřuje na klíčové problémy, které mají vliv na široký okruh každodenního života. Ocenění mohou získat vedoucí projektů, kteří pracují v oblastech životního prostředí, energetiky, dopravy, stavebního průmyslu, zpracovatelského průmyslu nebo aeronautiky…… Mezinárodní porota složená z nezávislých odborníků je vybírá nejlepší projekty a také celkového vítěze.

Tato mezinárodní soutěž ocení nejlepší inovativně-technologický projekt, který se věnuje jednomu z následujících problémů :

ü       Snižování energetické spotřeby

ü       Snižování produkce CO2 a zlepšování efektivního využívání energie během optimalizace procesu

ü       Zlepšování technologií k zachytávání CO2

ü       Zlepšování technologií k ukládání CO2

ü       Recyklace během vývoje technik na přeměnu CO2

 Jedinečný a originální grant: vědecká a technologická podpora v hodnotě až 1 milion €uro!

Stejně jako každý rok je i letos hlavní cenou finanční grant a dále jeden rok technologické a personální podpory ve prospěch vítězného projektu. Vítěz tak může využít benefitů v podobě jedinečných odborných znalostí a know-how přibližně 17.000 mezinárodních konzultantů a manažerů firmy Altran, v rámci výzkumu a vědecké inovace: technologického vývoje, konstrukce, industrializace, optimalizace nákladů, projektového managementu, průzkumu trhu, marketingu, vyhledávání partnerské spolupráce, zvyšování finančních prostředků, komunikace, multimedia, strategie společnosti…

Základní informace o Altran Foundation for Innovation

Altran Foundation pro inovaci byl založen roku 1996 za účelem podpory a propagace celosvětového technologického a vědeckého rozvoje a s cílem přínosu pro celou společnost. Cena Altran Foundation je mezinárodní a projekty kandidátů přicházejí z přibližně 20 Evropských zemí, ze Spojených států amerických a Brazílie. Od roku 2008 je možné na cenu Altran Foundation kandidovat také v České Republice.

Porota je složena z mezinárodních expertů, nezávislých odborníků Altranu, kteří jsou zainteresováni v oblasti stanovené jako téma roku. Členové komise zakládají svá rozhodnutí na několika kritériích: odpověď na problém určeného tématu, obecný prospěch projektu, inovační charakter projektu, schopnost dalšího vývoje a kompetence vlastníka projektu.

Altran Foundation je obecně respektován a uznáván, o čemž svědčí i cena "Admical Fondation de Francie" za rok 2006, která oceňuje originalitu a stálost činností Altran Foundation. Altran Foundation vyhrál dále v roce 2002 “Special Jury Prize”, cenu pro dobročinné a sponzorské programy ve všech oborech.

Uzávěrka letošních přihlášek je 7. dubna 2007. Přihlášku a další informace naleznete na internetové stránce: www.altran-foundation.org

O Altranu

Altran je evropským lídrem v konzultantství v oblasti inovace a technologie. 17 000 konzultantů na celém světě pokrývá široký rozsah inženýrských specializací. Altran nabízí svým klientům průběžnou podporu během celého inovačního cyklu – od výzkumu a vývoje přes IT až po manažerské konzultace.

Od založení Altranu ve střední a východní Evropě v roce 2006 se firma v této oblasti dynamicky rozvíjí. V České republice se firma specializuje na automobilový a elektronický průmysl. Pracuje pro významné lokální i mezinárodní zákazníky v těchto oborech. Svým klientům přináší zlepšení výkonu v oblastech kvality, procesů, projektového řízení a inovací.

Více informací na naší lokální stránce: www.altran.com/cee


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist