Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Ohlašování údajů agendy ovzduší za rok 2010 prostřednictvím datového standardu

19.11.2010  |  104× přečteno      vytisknout článek

luftČHMÚ zveřejňuje seznamy registračních údajů provozoven zvláště velkých, velkých a středních zdrojů. Tyto seznamy mají sloužit zejména ke kontrole registračních údajů evidovaných v databázi REZZO, jejich doplnění a případnému ohlášení změn ještě před předáním do ISPOP.

Dovolujeme si tímto požádat ohlašovatele a ověřovatele (krajské úřady a úřady ORP) o kontrolu registračních údajů a provedení oprav a doplnění podle přiloženého manuálu.

Na internetových stránkách Integrovaného Systému Plnění Ohlašovacích Povinností (ISPOP) jsou zveřejněny termíny seminářů ke způsobu ohlašování údajů prostřednictvím ISPOP.

CENIA pořádá semináře ke způsobu ohlašování prostřednictvím ISPOP

Seznam provozoven velkých a zvláště velkých zdrojů pro ověření registračních údajů před jejich předáním z REZZO do ISPOP naleznete zde.

Seznamy provozoven středních zdrojů pro ověření registračních údajů před jejich předáním z REZZO do ISPOP naleznete zde.

Instrukce pro provedení oprav údajů nebo doplnění seznamu naleznete zde.

Podle § 16 zákona 25/2008 Sb. bude možné ohlašovat agendu ovzduší za rok 2010 pouze prostřednictvím datového standardu, splnitelného například vyplněním formuláře F_OVZ_SPOJ.

Ohlášení agendy ovzduší zahrnuje splnění povinnosti uvedené v § 11, odst. 1, písm. e) zákona o ochraně ovzduší č. 86/2002 Sb. v platném znění:

"zpracovat souhrnnou provozní evidenci z údajů provozní evidence za kalendářní rok a předávat ji příslušným orgánům ochrany ovzduší prostřednictvím integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností v oblasti životního prostředí podle zákona o integrovaném registru znečišťování životního prostředí a integrovaném systému plnění ohlašovacích povinností v oblasti životního prostředí a o změně některých zákonů do 31. března následujícího kalendářního roku"

a v případě provozování zpoplatňovaných zdrojů také povinnosti uvedené v § 19, odst. 10 zákona o ochraně ovzduší č. 86/2002 Sb. v platném znění:

Provozovatel zvláště velkého, velkého a středního stacionárního zdroje je povinen vypočítat poplatek způsobem podle odstavce 8 za každý zpoplatněný zdroj a oznámit tento výpočet správci poplatku prostřednictvím integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností v oblasti životního prostředí podle zákona o integrovaném registru znečišťování životního prostředí a integrovaném systému plnění ohlašovacích povinností v oblasti životního prostředí a o změně některých zákonů do 31. března po skončení poplatkového období nebo v termínu podle odstavce 14. Současně oznámí i další údaje nutné pro stanovení výše záloh na poplatek pro další poplatkové období.

Doporučujeme především novým ohlašovatelům do ISPOP, aby sledovali informace, které by měly být pravidelně aktualizovány především na internetových stránkách ISPOP - www.ispop.cz.

Zdroj: ČHMÚ


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist