Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

VZ - Hodnocení emisních bilancí skleníkových plynů ze zemědělských farem

16.06.2011  |  81× přečteno      vytisknout článek

VZ - Hodnocení emisních bilancí skleníkových plynů ze zemědělských farem

Název:
Hodnocení emisních bilancí skleníkových plynů ze zemědělských farem
Číslo jednací:
6VZ26657/2011-14132
Stav zadávacího řízení:
Zadávací řízení probíhá

Místo plnění:
Česká republika
Název zadavatele:
Ministerstvo zemědělství
Organizační jednotka:
Úsek pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU

Druh řízení:
Zakázka malého rozsahu
Druh veřejné zakázky:
Veřejná zakázka malého rozsahu
Způsob zadání:
Výzva
Předmět veřejné zakázky:
Služby
Předpokládaná hodnota:
-490 000 Kč (bez DPH)

Stručný popis zakázky:
A. Volba a pořízení vhodného softwarového nástroje k hodnocení emisních bilancí skleníkových plynů ze zemědělských farem.
B. Pilotní otestování vhodnosti toto SW pro účely hodnocení různých typů farem.
C. Bude hodnoceno 20 farem s různým výrobním zaměřením a různým stupněm "ekologičnosti" provozu hospodařících uvnitř i vně oblastí zranitelných na dusík v souladu s nařízením vlády č. 103/2003 Sb., tzv. nitrátové směrnice.
D. U všech farem bude provedena identifikace vstupů a výstupů - bude provedena emisní bilance skleníkových plynů (CO2, NO2, CH4) s identifikací podílu jednotlivých zdrojů.
E. Budou zohledněny emise oxidu uhličitého, oxidu dusného a metanu z enterické fermentace skotu a kejdového hospodářství, systému obdělávání půdy a využívání energie. /> F. Bude proveden modelový výpočet pro každou farmu, přičemž výstupní data budou presentována jednak graficky a dále číselně tabelární formou. Výsledky budou slovně komentovány.
G. Pro každý konkrétní případ (farmu) budou navržena "mitigační" opatření a bude vyhodnocen jejich dopad na produkci farmových skleníkových plynů.
H. Bude vypracován návrh dalšího využití modelu.
I. Bude zpracována literární rešerše odborných literárních zdrojů na téma - Zdroje skleníkových plynů v zemědělství a metody jejich omezování.

Více: eagri.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist