Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Chcete zatraktivnit Vaši obec?

24.06.2005  |  125× přečteno      vytisknout článek

Chcete zatraktivnit Vaši obec?

Právě nyní se nabízí možnost zapojit se do programu LEADER a zažádat si o dotaci na realizaci projektů zaměřených na rozvoj Stříbrského regionu, Mikroregionu Konstantinolázeňsko a města Planá u Mariánských Lázní.

O této možnosti informovala místní akční skupina Český Západ – Místní partnerství na semináři, který se konal v úterý 21. června na Městském úřadu v Plané u Mariánských Lázní. Cílem semináře bylo seznámit potenciální žadatele s možností a podmínkami dotace

„Žádosti mohou předkládat veřejné i soukromé subjekty působící v tomto regionu, které mají dobrý projektový záměr, jak přispět k rozvoji poznávání, obnově či zatraktivnění místního kulturního, historického a přírodního bohatství regionu“, řekl jednatel místní akční skupiny Jan Martínek (Centrum pro komunitní práci západní Čechy .

Šanci uspět mají projekty zaměřené na vytváření prezentačních a marketingových produktů sloužících k poznávání přírodního a kulturního bohatství regionu (například budování naučných stezek a dalších forem inovativního značení, pořádání seminářů, odborných workshopů a konzultací pro místní subjekty) a projekty na obnovu památek regionu (stavební úpravy, úpravy veřejných prostranství, šetrná péče o krajinu, zavádění nových forem nakládání s odpady). Podpořeny mohou být rovněž projekty, které umožní vytvořit integrované produkty cestovního ruchu (například napojení turistických tras na ubytovací a stravovací zařízení, pořádání regionálních slavností a workshopů, rozvoj služeb a řemesel využívajících místní přírodní a kulturní zdroje či vytváření vhodných prostor pro podnikatele).

„Projekty lze předkládat a realizovat v letech 2005 a 2006. Na toto období máme k dispozici celkem 12 miliónů korun, z nichž lze (spolu)financovat vybrané projekty“, uvedla Miroslava Válová, předsedkyně místní akční skupiny Český Západ – Místní partnerství.

První kolo předkládání projektů probíhá od 13. června do 25. července 2005. V tomto termínu je nutné předložit projekty k registraci na sekretariát místní akční skupiny Český Západ – Místní partnerství na adresu Olbramov 5. Předložení projektu k registraci je třeba si předem dojednat na telefonním čísle 374 69 20 21, 377 329 558 nebo na e mailové adrese : valova@leader-ceskyzapad.cz či martinek@leader-ceskyzapad.cz. Projekty, které budou v souladu se strategií rozvoje regionu, budou předloženy výběrové komisi MAS a  pak ke konečnému posouzení Regionálnímu odboru Státního zemědělského intervenčního fondu v Českých Budějovicích

Místní akční skupina Český Západ – Místní partnerství zodpoví jakékoliv dotazy a poskytne podrobnější informace o možnosti realizace konkrétních projektů na některém z výše uvedených kontaktů.

Jan Martínek (CpKP ZČ)

Ivana Hřebačková (CpKP ZČ)


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist