Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Stav projednávání - Novela z. o ekologickém zemědělství - EU

30.06.2005  |  zdroj: Poslanecká sněmovna  |  123× přečteno      vytisknout článek

Stav projednávání - Novela z. o ekologickém zemědělství - EU

Stav projednávání ke dni: 27. červen 2005


  • POSLANECKÁ SNĚMOVNA
  • Vláda předložila sněmovně návrh zákona 18. 4. 2005.
    Zástupce navrhovatele: min.zem.,min.živ.prostředí.
    Návrh zákona rozeslán poslancům jako tisk 951/0 dne 20. 4. 2005.
  • Organizační výbor projednání návrhu zákona doporučil 21. 4. 2005. Určil zpravodaje: Ing. Miloslav Kučera a navrhl přikázat k projednání výborům: Zemědělský výbor

Hlavním cílem předkládaného návrhu novely zákona je vypustit ze zákona ustanovení, která již regulují nařízení ES, a ponechat pouze národní úpravu pro ta ustanovení nařízení Rady (EHS) č. 2092/91, která jsou v kompetenci jednotlivých členských států Evropských společenství. Zejména se jedná o administrativní a kontrolní systém ekologického zemědělství, osvědčování a označování produktů ekologického zemědělství.

Dále byly v návrhu novely zákona zohledněny skutečnosti, kdy podle novely nařízení
č. 2092/91/EHS je možné od roku 2003 nově osvědčovat také ekologická krmiva a ekologický rozmnožovací materiál. Doposud bylo možné osvědčovat pouze bioprodukty určené k výrobě biopotravin a biopotraviny. To je podstatná změna oproti stávající platné úpravě.

Registrace ekologického zemědělce byla přizpůsobena novému znění zákona
č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o zemědělství"), podle kterého podléhá registraci každý zemědělský podnikatel (včetně ekologického podnikatele) a v návaznosti na tuto změnu byl sjednocen proces registrace i ostatních osob podnikajících v ekologickém zemědělství. Novela také reaguje na změnu zákona o zemědělství, podle které jsou zemědělští podnikatelé, kteří žádají o zemědělské dotace, povinni vést nově evidenci pozemků podle uživatelských vztahů, místo stávající evidence podle katastru nemovitostí.

Kromě vlastního návrhu novely zákona č. 242/2000 Sb. obsahuje předložený návrh také návrh novely zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích. Navrhuje se změna související s návrhem novely zákona.

Druhy hospodářských zvířat (ve smyslu zákona č. 166/1999 Sb., veterinární zákon), které je možné v ekologickém zemědělství chovat, stanoví dosud platná prováděcí vyhláška.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist