Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

SVAZ EKOLOGICKÝCH ZEMĚDĚLCŮ PRO-BIO NA SALIMĚ

06.03.2006  |  124× přečteno      vytisknout článek

Zdravě, chutně, pro přírodu

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců v letošním roce opět realizuje pro své členy výstavní expozici na Mezinárodním potravinářském veletrhu SALIMA 2006 na podporu odbytu produktů ekologického zemědělství a k obohacení sortimentu potravin žádaného českým zákazníkem.

Dynamický růst trhu, zvýšená poptávka po biopotravinách, volání po kvalitě, orientace na podporu zdravého životního stylu a další faktory se dostávají v následujícím období do popředí zájmu konzumentů, malo i velkoobchodů, výrobců a zpracovatelů. Je zřejmé, že v konkurenčním prostředí EU obstojí především ti, kteří zajistí optimální kvalitu svých výrobků a jejich následný odbyt. Svaz PRO-BIO se snaží v tomto směru vyjít vstříc svým členům a umožnit jim prezentaci svých bioproduktů.

Zdravě, chutně, pro přírodu

V rámci společné svazové expozice své novinky v oblasti BIO samostatně představí členové svazu:
o Country Life s.r.o., Nenačovice (info@countrylife.cz) - přichází s rozsáhlou řadou bioproduktů,
o Sluneční brána s.r.o., Čejkovice (slunecnibrana@slunecnibrana.cz) - připravuje překvapení nejen pro děti,
o Pro-Bio obchodní spol. s r.o., Staré Město pod Sněžníkem (probio@probio.cz) – prezentuje široký sortiment bioproduktů, mimo jiné, v řadách Bioharmonie a Biolinie

Ojedinělá prezentace se naskytne v rámci projektu TRENDY, kde ve skleněných vitrínách budou vystaveny bio výrobky hned v několika kategoriích:
Go Future! – vize, budoucnost – představí potraviny budoucnosti
Go Trends! – aktivní život – představí výrobky moderního stravování
Go Nature! – zdravý styl – zdravá výživa
Go Travel! – napříč kontinenty – národní speciality, mezinárodní kuchyně
Go Kids! – pro děti – stravování dětí a mládeže
Go Special! – speciální potravina – dietní a speciální potraviny
Své bioprodukty a novinky z biopotravin zde představí za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců firmy Country Life s.r.o. v kategorii Go Nature!, Sluneční brána s.r.o. v kategorii Go Kids!, Pro-Bio obchodní spol. s r.o. v kategorii Go Future!, PRO-X s.r.o. v kategorii Go Future!, Polabské mlékárny a.s. v kategoríích Go Nature! Go Special!, Mlékárna Valašské Meziříčí spol. s r.o. v kategoriích Go Trends! Go Nature!

Ve společné expozici svazu PRO-BIO se představí další ekologičtí zemědělci a zpracovatele bioproduktů. Nebudou chybět česká vína, zelenina, pečivo, obiloviny, mléčné i ovocné nápoje, rostlinné pomazánky, sýry, bylinky, jedlé květy a to vše v kvalitě bio. Ze světa Fair Trade se zde bude mít také své zastoupení bio káva nebo třtinový cukr.

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců rovněž nabídne informační servis, co se týče ekologického zemědělství a biopotravin, aktivit naší organizace, publikací, odborné literatury a pozvánek na akce v českém bio světě.

Salima 2006 se koná 7. - 10. 3. 2006 na brněnském výstavišti. Expozici svazu PRO-BIO, ve svém již tradičním přírodním stylu, najdete v jednom z hlavních pavilonů, pavilonu D.

Známce BIO se blýská na lepší časy
PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců za aktivního přispění svých členů, zpracoval pro SZIF (Státní zemědělský a intervenční fond) projekt na propagaci ekologického zemědělství a biopotravin v ČR. Projektová žádost, připravená v rámci programu Evropské komise na propagaci potravin na vnitřním trhu EU, se bude ucházet o podporu z fondů EU. Financování propagační kampaně by mělo být rozděleno rovnoměrně (50%:50%) mezi ČR a EU.
Pokud tedy Evropská komise žádost schválí, ve třech následujících letech bude do propagace ekologického zemědělství a značky BIO investováno cca 60 miliónů Kč. Hlavní aktivitou projektu je realizace informačně – propagační kampaně včetně placené reklamní kampaně v médiích. Výstupem projektu pak bude intenzivní mediální kampaň (články v médiích, spoty v rádiích a televizi, billboardy), výroba informačních a propagačních materiálů (letáky, brožury, samolepky, kalendáře atp.), účast na mezinárodních veletrzích, realizace osvětových přednášek pro školy, gastronomická zařízení, prodejce a dále také uspořádání propagačních akcí zejména v rámci Září – Měsíce biopotravin. Výsledek hodnocení projektové žádosti bude znám v červnu tohoto roku a samozřejmě Vás o něm budeme informovat.
 
Další informace:
PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců
Ing. Vladimíra Červená – PR a propagace
Ing. Renata Osladilová – správa členské základny, projekty
Tel.: 583 216 609
Tel./fax: 583 214 586
pro-bio@pro-bio.cz
www.pro-bio.cz
www.biospotrebitel.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist