Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Primátor města Brna k budoucnosti zahrádek ve městě

11.08.2006  |  125× přečteno      vytisknout článek

 

Autor: Karel Rohovy
Datum zveřejnění: 03.08.2006
 
Dotaz:
Vážený pane primátore,
velice oceňuji rozvoj města za Vaší přítomnosti. Je mi jasné, že tento rozvoj musí jít na úkor něčeho jiného. Již delší dobu pozoruji, že se mluví o rušení zahrádek. Uvědomuji si, že tento krok je nutný, přesto bych se Vás rád zeptal, jak to v této souvislosti vypadá?
Odpověď primátora: 03.08.2006
Vážený pane,
jedním z hlavních úkolů samosprávných orgánů města je zajistit jeho perspektivní rozvoj do budoucna. To znamená především vytvořit podmínky pro rozvoj bydlení a pro rozvoj pracovních příležitostí. Pro podporu rozvoje těchto funkcí pak vytvořit podmínky pro rozvoj veřejné rekreace,
a to pro všechny věkové a sociální skupiny, především s důrazem na možnosti aktivního trávení volného času pro školní děti a mladistvé, kteří jsou nejvíce ohroženi patologickými sociálními jevy (drogové, hráčské závislosti, apod.).
Zahrádkaření, které ve svém dopise obhajujete, je specifickým způsobem soukromé rekreace. Je třeba ho chápat v kontextu dalších druhů rekreace a volného času: zahrádkaření se realizuje ve zcela soukromém prostředí, kam veřejnost nemá přístup. Zahrádkářské lokality jsou také významnou barierou v území, neboť obecní cesty, dříve veřejné, vedoucí lokalitami, jsou v četných případech uzavřeny veřejnosti. Tento jev značně omezuje možnosti pěší a cyklistické dopravy a způsobuje neprostupnost městské krajiny.
Ochrana a rozvoj zahrádkářských lokalit proto není prioritou města Brna. Nový územní plán, který je v současné době pořizován, prověří možnosti využití stávajících lokalit zahrádek z hlediska vhodnosti pro jiné funkce (bydlení, pracovní příležitosti, parky, apod.).
Samosprávné orgány města Brna jsou si však přesto vědomy skutečnosti, že určitá část brněnských občanů tráví volný čas zahrádkařením a přeje si tak činit i nadále. Rád bych Vás proto ujistil, vážená paní Petříčková, že v rámci veřejného projednávání konceptu nového Územního plánu města Brna budeme hledat spolu se zahrádkáři řešení přijatelné pro obě strany - jak pro město Brno, tak i pro dotčené zahrádkáře a věřím, že společnými silami takové řešení nalezneme.
Na závěr bych rád vyjádřil své přesvědčení, že Vás mé vysvětlení uspokojilo, a že nadále zachováte městu Brnu svou přízeň i zájem o jeho budoucnost.
 
ZDROJ: www.brno.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist