Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nový zdroj informací pro podporu šetrného hospodaření v Blanském lese

17.10.2006  |  123× přečteno      vytisknout článek

Nový zdroj informací pro podporu šetrného hospodaření v Blanském lese

Pro zemědělce z jižních Čech je připravena tištěná publikace „ Praktický pomocník pro hospodaření v Blanském lese – území zařazeném do soustavy Natura 2000“. Jedná se o 64 stránkovou barevnou brožuru, ve které je přehledně zpracováno 25 aktuálních témat souvisejících se zemědělským hospodařením a životem na území Blanského lesa. Publikace byla vytištěna 6. října 2006.

 Předkládaná témata byla sestavena na základě nejčastějších otázek a problémů, které byly zaznamenány během letošního jara při osobních rozhovorech se zemědělci z Blanského lesa. Toto území má statut Chráněné krajinné oblasti a v současné době je navíc navrženo, aby se stalo součástí evropsky chráněných území, která nesou označení soustava Natura 2000.

 Zemědělcům, jakožto významným činitelům ovlivňujícím vzhled a kvalitu krajiny, je tímto předkládána publikace shrnující potřebné informace o tom, jaké jsou povinnosti plynoucí ze zemědělské činnosti na území Blanského lesa, jaké jsou principy a možnosti čerpání dotací, jak řešit praktické problémy každodenního života spojené se zemědělskou činností v Blanském lese, jaké jsou aktivity orgánů ochrany přírody a dalších orgánů státní správy. Nechybí osvětové informace o vlivech zemědělských postupů na krajinu a její prvky a jsou poskytnuty informace o tom, co znamená soustava Natura 2000.

 O rozsahu publikace hovoří již názvy kapitol, jako jsou např. Rok 2007 – nové možnosti dotací, Proč a jak podporovat rozptýlenou zeleň, Jak správně likvidovat odpad anebo téma Kam pro radu? Součástí publikace je seznam kontaktů na všechny úřady, organizace a osoby, které jsou v textu uvedeny a závěrečnou část publikace tvoří přehled příslušné legislativy.

 Publikace vytištěná v nákladu 300 kusů bude zdarma distribuována zemědělsky hospodařícím subjektům v Blanském lese, starostům, knihovnám, úřadům a organizacím, jejichž činnost souvisí s problematikou zemědělské činnosti a péče o krajinu především na území Blanského lesa. Publikace je ke stažení ve formátu pdf na stránkách www.daphne.cz a tištěnou publikaci je možno zdarma objednat na adrese DAPHNE ČR.

 Publikaci vytvořila DAPHNE ČR – Institut aplikované ekologie v rámci projektu Blanský les in Natura, který je financován ze zdrojů Evropské unie – programu Transition facility - spravovaného Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS). Publikace vznikla ve spolupráci se Správou CHKO Blanský les a k jejímu vytvoření také přispěly konzultace několika desítek odborných pracovníků zainteresovaných úřadů a institucí.

 DAPHNE ČR – Institut aplikované ekologie – se touto publikací pokouší zajistit přenos informací mezi lidmi, institucemi a úřady, které svou činností ovlivňují život a krajinu v Blanském lese.  Nezisková organizace DAPHNE ČR přispívá rozvíjením výzkumných a osvětových aktivit k podpoře šetrného hospodaření a k ochraně hodnot životního prostředí.

 

DAPHNE ČR – Institut aplikované ekologie

Husova 45/622

České Budějovice 370 05

Email: daphne@daphne.cz, Tel.: 385 311 019

www.daphne.cz

 

Autor tiskové zprávy: Zuzana Veverková, tel.: 774  650 593


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist