Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zdraví a výborná chuť v jednom balení

28.11.2006  |  zdroj: HN  |  135× přečteno      vytisknout článek

Zdraví a výborná chuť v jednom balení

I když čeští spotřebitelé udělali v posledních letech velký pokrok ve svých stravovacích návycích a do svého jídelníčku zařadili více celozrnných potravin, luštěnin, ovoce a zeleniny, přesto se stále málo pozornosti věnuje některým důležitým faktorům, které přímo ovlivňují kvalitu potravin. A ta by měla být pro spotřebitele na prvním místě. Pokud tedy český spotřebitel chce kupovat kvalitní potraviny, měl by se také zajímat o to, jak byly pěstovány a zpracovávány a zdali také při jejich výrobě nedocházelo k poškozování životního prostředí.
Téma "zdravá výživa" je i pro společnost SPAR, která velký důraz klade na kvalitu, čerstvost, původ a požitek z jídla, velmi důležité. Nově tedy do svého sortimentu zařadila ucelenou řadu bioproduktů s názvem SPAR Natur*pur.

Biořada SPAR Natur*pur
Všechny biopotraviny řady SPAR Natur*pur se vyznačují vysokou kvalitou a výrazně nezaměnitelnou chutí. Hlavní prioritou této nové prodejní řady bioproduktů je její ucelenost, tzn. že si zákazníci mají možnost zakoupit biopotraviny i jinde než ve specializovaných obchodech a v síti Interspar navíc vše pohromadě v rámci jednotlivých biooddělení. Současná nabídka biořady, která obsahuje více než 50 produktů, je k dostání v několika prodejních sortimentech, jako jsou mléko a mléčné výrobky, pečivo a také ovoce a zelenina. Zákazníci si tak mohou zakoupit nejen základní potraviny, jako např. bio Natur*pur máslo, bio Natur*pur mléko, bio Natur*pur jogurty, biochléb, ale také bioovoce a biozeleninu. V příštím roce by se sortiment SPAR Natur*pur měl rozšířit o kompletní sortiment těstovin, olivových olejů, uzenin, džusů a také müsli.
Bioprodukty SPAR Natur*pur jsou k dostání ve zcela specifických atraktivních obalech s motivem svěží louky. Zákazníci je najdou ve speciálně označených a vyčleněných prostorech. Nápomocni při jejich koupi všem zákazníkům je proškolený personál, který je odlišen oblečením, a to konkrétně žlutými tričky s logem SPAR Natur*pur. Takto proškolený personál zákazníkům poskytne informace nejen k řadě SPAR Natur*pur, ale také obecně k tématu bio.

Bioprodukty a ekologie
Biopotraviny jsou potraviny vyrobené z bioproduktů, tj. produktů kontrolovaného ekologického zemědělství, což je velmi pokrokový způsob hospodaření s kladným vztahem k půdě, rostlinám, zvířatům a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek.
Je prokázáno, že biopotraviny méně zatěžují náš organismus těžkými kovy, zbytky pesticidů a dalšími pro tělo nebezpečnými látkami. Mnoho lidí si proto bioprodukty kupuje z důvodu ochrany svého zdraví i zdraví celé své rodiny.
Biopotraviny ale mají ještě jedno velké plus - jsou ekologické a pro společnost eticky akceptovatelné. Proto je jejich koupě zárukou pro finanční investici nejen do vlastního zdraví, ale i do životního prostředí, a tedy i do rozvoje našeho venkova.

Kvalitu podporuje přísná kontrola
Bioprodukty jsou do sítě Interspar v současné době z větší části dováženy z Rakouska, kde procházejí přísnými pravidelnými vícestupňovými kontrolními opatřeními. Kontroly jsou prováděny jednak u biozemědělců a dále také při zpracování a v obchodním styku, a to prostřednictvím nezávislých, státně autorizovaných kontrolních orgánů. Přísné podmínky a předpisy pro bioprodukty jsou definovány v ustanoveních Evropské unie, dále potravinovým kodexem a také soukromoprávními předpisy. Existují jasná zákonná ustanovení a kontroly, které garantují podmínky pro označení bioproduktů.
Zájmem společnosti Spar je v co nejbližší době navázat úzkou spolupráci s tuzemskými výrobci biopotravin, a přispět tak k prodeji tuzemské produkce, a tedy i k podpoře tuzemských potravinářských podniků.

Pozitivní působení na organismus
Ovocné a zeleninové šťávy se staly v současnosti neodmyslitelnou součástí našeho denního jídelníčku. Nejenže zahání pocit žízně, ale mají zcela pozitivní účinek na lidský organizmus. Jedna sklenka ovocné šťávy po ránu, nejlépe před snídaní, aktivuje látkovou výměnu a podporuje zažívání. Kvalitní šťávy jsou vyráběny přímo z plodů a ovoce. Nejedná se o výrobu zpětně ředěných koncentrátů, nejsou uměle dobarvovány, dochucovány, doslazovány a konzervovány. BIO-šťávy jsou vyráběny z plodů, ovoce a zeleniny pěstované ekologickým zemědělstvím na čistých a živých půdách, které nejsou ošetřovány chemickými postřiky a umělými hnojivy. Firma Biotta Tägerwilen (Švýcarsko) je od svého založení (1931) specialistou na pěstování bio-zeleniny a výrobu zeleninových a ovocných šťáv v bio-kvalitě.
Ovocné šťávy Biotta jsou ideálními nápoji pro sportovce. Obsahují za prvé lehce stravitelný cukr jako zdroj energie a za druhé minerální látky a vitamíny jako účinné látky. Jsou chutnou alternativou k alkoholickým nápojům, optimální pro řidiče a všeobecně na cesty. Jsou lehce stravitelné a podporují látkovou výměnu. Velmi vhodné jsou pro duševně pracující, neboť díky lehce stravitelným cukrům dodávají organizmu potřebnou energii bez velkého zatížení zažívání a současně obsahují také vitamíny, minerální látky, barviva a aromatické látky. Představují alternativu vůči běžněji konzumovaným poživatinám - kávě a čaji.
Zeleninové šťávy Biotta působí pozitivně na celý organizmus a mají specifické účinky ať už jako čisté, jednosložkové (brambory, celer, červená řepa, karotka, ředkev, zelí) nebo jako šťávy směsné. Směsi mohou být dále ovocné, ovocno-zeleninové nebo čistě zeleninové.
Nejznámější čistě přírodní směsí kořenové zeleniny je šťáva vyráběná podle receptu Rudolfa Breusse. Biotta Breuss bio-zeleninová šťáva obsahuje celkem 97 procent jednotlivých zeleninových šťáv obohacených přírodní syrovátkou. Obsahuje šťávy z červené řepy, karotky, celeru, černé ředkve, brambor a dále laktofermentovaný syrovátkový koncentrát. Pomáhá při pročišťování trávicího ústrojí během půstu a současně je i zdrojem vitamínů a minerálních látek tolik nezbytných pro lidský organizmus. Působí aditivně při léčbě a prevenci zhoubných onemocnění. Pročišťuje nejen zažívací ústrojí, ale i celý organizmus a navozuje rovnováhu žaludeční flóry. Zvláště přítomnost syrovátky potlačí v trávicím traktu škodlivé bakterie a posílí ty, které jsou pro organizmus potřebné. V kombinaci s bylinnými čaji vede její požívání ke snižování tělesné váhy.
Mezi novinkami se letos objevují i šťávy z exotického ovoce - Ananas a Exotic. Obě bio-šťávy jsou jemné a ovocné. Jsou lehce stravitelné a vhodné rovněž pro dny ve stylu wellness. Mají velmi vysoký obsah ovocné dřeně a hodnotných, přírodních látek v sedlině. Pouze díky prvotřídní kvalitě surovin a pečlivému výběru a dalšímu zpracování si zachovávají šťávy Biotta svoji nezaměnitelnou, přírodní chuť a plný obsah minerálních látek a vitamínů. Prostřednictvím obchodní společnosti PRO-X s.r.o. Plzeň se Biotta zúčastnila i letošního jubilejního 25. veletrhu Salima. V rámci projektu TRENDY kategorii Go Future! ocenila odborná komise zeleninové, ovocné a směsné bio-šťávy Biotta jako celek a speciálně vyzdvihla i směs šťáv z kořenové zeleniny Biotta Breuss bio-zeleninovou šťávu 500 ml.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist