Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

V neděli 9. září se v Nenačovicích konal 4. ročník Biodožínek Country Life

15.09.2007  |  125× přečteno      vytisknout článek

V neděli 9. září se v Nenačovicích konal 4. ročník Biodožínek Country Life

Druhou zářijovou neděli se v ekocentru Country Life v Nenačovicích u Berouna konal již 4. ročník Biodožínek. Přestože počasí nebylo úplně příznivé, sešel se na Biodožínkách rekordní počet lidí. Ti si pochutnávali na zdravých dobrotách, nakupovali biopotraviny a jiné výrobky za výhodné ceny, účastnili se přednášek a exkurzí anebo utužovali svou kondici tím, že se účastnili běhu Klubů zdraví. Ti, kteří nechali auto doma a do Nenačovic přijeli na kole, dostali od nás malý dárek.

Biodožínky probíhaly v našem ekologickém centru, kde se nachází sídlo společnosti Country Life, ekofarma, velkoobchod, mlýn, balírna a biopekárna. Pro více než 4 tisíce návštěvníků, kteří nedbali na podmračenou oblohu a přijeli z blízkého i vzdálenějšího okolí, byl připraven bohatý program.

Bylo přichystáno několik ochutnávek nových bioproduktů z naší nabídky. S velkým zájmem se setkaly zejména kysané sójové speciality Sojade, analogie jogurtu nabízená v 10 příchutích. Sojade mají 100% rostlinné složení, jsou tudíž vhodné pro alergiky a mají nulový obsah cholesterolu. Návštěvníci dále ochutnávali úplnou novinku – fermentované tofu Biofun v několika příchutích, a to ve formě kostek a pomazánek. Úspěch sklidila i rychlá instantní polévka Miso od firmy Muso. Miso je pasta tvořená kvašenou směsí ze sóji, soli a některého druhu obilí a má výborný vliv na trávení.

Návštěvnicí měli možnost nakoupit na Biodožínkách bioprodukty, ekologické čisticí prostředky a kosmetiku z našeho sortimentu, a to  za ceny v průměru o 20% nižší oproti cenám v maloobchodech. Největší zájem byl tradičně o biopečivo z naší pekárny, bioovoce a biozeleninu z naší ekofarmy, a také např. o sójové nápoje Provamel, bezmasé paštiky Granovita a zdravé sladké dobroty jako jsou vafle, pop corn, lízátka a tyčinky, samozřejmě v bio kvalitě. Nabízeli jsme také 30 druhů ekologických čisticích prostředků Ecover a více než 120 výrobků přírodní kosmetiky a biokosmetiky, převážně značky Jason. 

Hostem dne byl na Biodožínkách Dr. Hans Diehl, odborník v oblasti zdravého životního stylu, který se specializuje na studium civilizačních chorob. Ve své přednášce Dr. Diehl názorně ukázal, jak různé choroby vznikají (ukládání cholesterolu a vznik infarktu) a jak lze těmto i jiným chronickým onemocněním předejít pomocí vhodně složené zdravé stravy a zdravého způsobu života. Hans Diehl také představil dvě ze svých knih, které vyšly v češtině (Síla zdraví a Umění žít zdravě).

Podobným tématům byla věnována i naše Výstavka zdraví. Lidé zde měli např. možnost zjistit, v jaké zdravotní kondici jsou a jaký je jejich zdravotní věk (health age). V závislosti na opotřebení organismu může být zdravotní věk nižší či naopak vyšší než věk skutečný, biologický. Zájemci se mohli poradit, jak lze právě zdravým životním stylem organismus udržovat v dobrém stavu a chránit před negativními vlivy a civilizačními chorobami.

V rámci Biodožínek 2007 se také uskutečnil 2. ročník Běhu Klubů zdraví. Na startovní čáru se postavilo více než 50 soutěžících v několika kategoriích. Nejmenší účastníci běželi 300 m dlouhý „MIMI“ okruh, nejdelší „dospělácký“ okruh naopak měřil 6,6 km.

Pořadatelé samozřejmě nezapomněli ani na děti, právě naopak. Pro nejmenší zde byly připraveny různé soutěže a hry, ale také např. zábavně-vzdělávací program Kdo šetří, má za tři (o tom, jak mohu i děti přispět k úsporám vody a energie v domácnosti). Dále se mohly děti zúčastnit zmíněného běhu Klubů zdraví anebo se třeba svézt na koních.
Návštěvníci dále měli možnost seznámit se s historií společnosti Country Life, a to na přednášce Otakara Jiránka, zakladatele a ředitele společnosti. Obrovský zájem byl o odpolední kurz zdravého vaření pod vedením Romana Uhrina, autora několika kuchařek zdravé kuchyně. Kurz byl věnovaný tématu „Pečeme z kamutu“. Kamut je prastarý druh pšenice, vysoce biologicky hodnotný. Přestože obsahuje lepek, je nealergizující, a tudíž vhodný i pro alergiky.

Návštěvníci dále mohli shlédnout prezentace různých ekologických neziskových organizací či si prohlédnout a nakoupit výrobky dalších vystavovatelů. Velké zastoupení zde letos měly Fair Trade produkty. Fair Trade (neboli spravedlivý obchod) garantuje zemědělcům a výrobcům v Africe, Asii a Latinské Americe, že dostanou za své produkty spravedlivě zaplaceno.

S velkým až neočekáváným zájmem se setkaly exkurze na ekofarmě, ve mlýně, baličce a biopekárně. Oživením Biodožínek byl odpolední koncert Marantha Gospel Choir, který zvedl ze židle nejednoho posluchače. Závěrečná tombola také přilákala mnoho účastníků. Hrálo se v ní o 20 cen, hlavní cenou bylo nádobí z kukuřičného škrobu a poukaz na nákup v prodejnách Country Life v hodnotě 2000 Kč.

Původním smyslem dožínek je poděkování Bohu za úrodu. Na to nechceme zapomínat, a proto bylo součástí našich Biodožínek i díkůvzdání

Děkujeme za rekordní účast na Biodžínkách 2007 a rádi bychom Vás již dnes pozvali na příští, půlkulatý ročník – 5. Biodožínky Country Life se uskuteční 14. září 2008.

 Fotografie z Biodožínek 2007 najdete na www.countrylife.cz. Na vyžádání můžeme všechny fotografie poskytnout i v tiskové kvalitě.  

 Kontakt: Martin Mikláš (koordinátor přípravy Biodožínek) – marketing@countrylife.cz, tel: 311 712 426

O společnosti Country Life:

Společnost Country Life byla založena v roce 1991 a jejím posláním je propagace zdravého životního stylu. Jako první přinesla biopotraviny na náš trh. Provozuje velkoobchod, čtyři prodejny biopotravin a zdravé stravy a také vegetariánské  restaurace v Praze v Melantrichově ulici a Jungmannově ulici. V Nenačovicích u Berouna realizuje projekt ekologického centra. Nachází se zde sídlo společnosti, ekologická farma a vzdělávací centrum Institut životního stylu. Country Life je členem Svazu ekologických zemědělců Pro-Bio a mezinárodních sdružení OCI a ASI (firem a institucí podnikajících korektně).


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist