Pátek, 19. dubna 2024

Za tříděný odpad v roce 2006 trekkingové kolo

Za tříděný odpad v roce 2006 trekkingové kolo
V Ústeckém kraji začíná informační kampaň, vyzývající k třídění odpadů do známých barevných plastových nádob v zelených, modrých, žlutých a bílých barvách. Pro domácnosti v kraji je připraveno 250 tisíc letáků s titulkem „Novoroční předsevzetí“. V něm je možné vyhrát řadu cen.

Letáčky obsahují plastový sáček, který nabízí nejen jednoduché návody k tomu, jak s tříděním odpadů začít, ale při zaslání správné odpovědi v tipovací soutěži získává každý možnost uspět v soutěži o ceny, v níž je hlavní výhrou trekkingové kolo. Informační kampaň i soutěž připravila ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. a záštitu nad celou akcí převzal člen Rady Ústeckého kraje Antonín Terber.
„Domácí odpad není určen na skládky, je nutné na něj pohlížet jako na surovinou, určenou k dalšímu zpracování. Těší mě, že obce v našem kraji jsou na tom s tříděním ve srovnání s jinými regiony velice dobře. Přesto ale cítíme potřebu intenzivněji propagovat myšlenku třídění odpadů – je to veřejné téma, o němž se zatím v našem regionu příliš nemluví,“ konstatoval člen Rady Ústeckého kraje.
Součástí informační kampaně pro rok 2006 bude několik akcí zacílených na propagaci třídění domovního odpadu. „Pro mnohé už není problém separovat doma sklo, plasty nebo papír. Naprosto jiná situace nastává ve chvíli, kdy se potřebujeme zbavit různých typy baterií do domácích spotřebičů. Věřím, že se ve veřejné diskusi objeví několik dobrých nápadů, jak se účinně vracet k recyklaci,“ nastínil Antonín Terber jeden z konkrétních cílů začínající informační kampaně.
Do třídění komunálního odpadu je již intenzivně zapojeno 320 měst a obcí Ústeckého kraje - díky projektu, se do třídění odpadů zapojilo 31 obcí.
V současné době každý obyvatele Ústeckého kraje vytřídí 14,99 kg odpadů za rok (bez kovů) oproti 12,04 kg v předloňském roce.
V roce 2005 bylo celkem instalováno 785 nádob do 108 obcí v kraji, přičemž u 5 obcí se podařilo rozšířit sběr tříděného odpadu na všechny tři komodity, u 3 obcí se zavedl nádobový systém tříděného sběru, 10 obcí zkušebně zavedlo sběr bílého skla a celkem 31 obcí doposud vůbec odpady netřídilo a díky výpůjčce nádob začal systém třídění odpadů fungovat.

Zdroj: http://www.e-region.cz
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů