zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Koupili jste víno? Bez hlášení hrozí milionová pokuta

23.01.2012
Zemědělství
Všichni, kdo si vloni koupili jakékoliv množství vína a nepodali o tom speciální hlášení, porušují zákon. Podnikatelům a firmám za to hrozí pokuta až pět milionů korun. Absurdní povinnost a možnost udělení sankce vyplývá z novely zákona o vinohradnictví, účinné od 1. ledna 2012. "Každý, kdo v kalendářním roce nakoupil rmut, mošt nebo víno, je povinen odevzdat do 15. ledna následujícího roku prohlášení o nákupu ke dni 31. prosince za celý předcházející kalendářní rok," uvádí § 29 odst. 5, který se do zákona dostal právě v loňské novele.
Zdroj: Agris.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?
Další zprávy z internetu




Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí