Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Úspěšné zakončení projektu OneGeology Europe

Česká geologická služba Abstrakt:  Dvouletý celoevropský projekt OneGeology-Europe byl v Paříži 28. 10. 2010 úspěšně obhájen před Evropskou komisí. Oponentuře předcházel závěrečný seminář pro více než 80 hostů z celého světa, na kterém projektový tým prezentoval jak celkové výsledky, tak i dílčí úspěchy jednotlivých podprojektů. Cílem projektu, kterého se účastnilo 28 partnerů z 21 evropských států, bylo zpřístupnit geologická prostorová data Evropy. Výsledkem je první harmonizovaná geologická mapa Evropy v měřítku 1: 1 milionu přístupná na portálu OneGeology Europe, kde jsou navíc veškeré doplňující informace poskytovány v několika evropských jazycích. Vznikla tak unikátní možnost komplexního pohledu na podloží Evropy pro celou řadu uživatelů a konečně i pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o tom, co je přímo pod našima nohama. Je nasnadě, že tyto informace jsou klíčovými např. při predikci a zmírňování dopadů přírodních rizik jako jsou sesuvy půdy, zemětřesení a záplavy či při hodnocení kvality přírodních zdrojů. Česká geologická služba (ČGS) se aktivně podílela na řešení téměř všech částí projektu a pod vedením dr. R. Tomase zodpovídala za vytvoření multilingválního metadatového katalogu národních geologických i aplikovaných mapových vrstev všech měřítek v souladu se schválenými pravidly pro tvorbu metadat a souvisejících katalogových služeb INSPIRE. ČGS se společně s francouzskou geologickou službou - BRGM smluvně zavázaly minimálně po dobu dvou let provozovat tento systém pod patronací EuroGeoSurveys. Více informací lze nalézt také v trojjazyčné knize One Europe One Geology, která kromě informací o projektu představuje vybrané příklady použití geologických informací ve společnosti.
...

Zobrazit celý článek na webu Česká geologická služba »
Související články
Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist