Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

ČGS na akci dny GIS v Liberci

Česká geologická služba Abstrakt:  Česká geologická služba byla partnerem letošních dnů Geografických informačních systémů (GIS) v Liberci pořádaných Technickou univerzitou v Liberci, Krajským úřadem Libereckého kraje, Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje, ZŠ Sadská, Dětskou televizí Liberec a Gymnáziem F. X. Šaldy. Dny GIS jsou příležitostí získat nové znalosti a inspiraci v informačních systémech pro tvorbu a správu geografických dat. Nabízejí možnost prakticky poznat zákulisí tvorby map a technologické využití v nejrůznějších oblastech, jako je ochrana a monitoring životního prostředí, doprava, regionální rozvoj či vzdělávání. Na celém světě se při této příležitosti již jedenáctým rokem setkává odborná a široká veřejnost, v Liberci se Dny konají již od roku 2000. Ve dnech 10. 11. - 12. 11. 2009 mohli v dopoledních hodinách žáci základních a středních škol a v odpoledních blocích pak široká veřejnost poznat možnosti využití geografických informačních systémů. Akci doplňovala výstava plakátů a několik přidružených akcí - výtvarná soutěž Zeměplocha, soutěž v tvorbě geoher, geocachingová soutěž Envikešky a odborná soutěž studentů vysokých škol Geocup. Celkem se akce zúčastnilo téměř 800 studentů a zhruba 100 návštěvníků z řad široké veřejnosti. Česká geologická služba se prezentovala geologickou mapou s praktickou ukázkou hornin Libereckého kraje, dále pak vlastními úlohami pro práci v programu ArcGIS, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet, jaké má GIS uplatnění v geologii. Pro méně zdatné byla prezentována i volně přístupná data na mapovém serveru na stránkách www.geology.cz. Součástí stánku byly také informační postery na téma WMS služeb, mezinárodní spolupráce a mapování v Mongolsku. Více informací naleznete na stránkách dnů GIS v Liberci. Videoprezentace na youtube.
...

Zobrazit celý článek na webu Česká geologická služba »
Související články
Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist