Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Podpora tepla a chlazení z obnovitelných zdrojů: implementace směrnice 2009/28/ES

02.03.2011  |  RSS zdroj: Biom.cz
Biom.cz Abstrakt:  Tento příspěvek se v obecné rovině zabývá možnostmi podpory tepla a chlazení z obnovitelných zdrojů prostřednictvím správních postupů. Zákon o podpoře využívání obnovitelných zdrojů reguluje podporu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, nikoli však podporu výroby tepla a chlazení. Na další vývoj právní úpravy podpory výroby energie z obnovitelných zdrojů bude mít vliv implementace Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/28/ES ze dne 23. dubna 2009, o podpoře využívání energie z obnovitelných zdrojů a o změně a následném zrušení směrnic 2001/77/ES a 2003/30/ES, v níž jsou stanovena i pravidla správních postupů souvisejících se schvalováním, vydáváním osvědčení a povolení uplatňovaným na podniky na výrobu elektřiny, tepla nebo chlazení z obnovitelných zdrojů energie, související infrastruktury přenosových a distribučních sítí a na proces přeměny biomasy na biopaliva nebo jiné energetické výrobky. Cílem tohoto příspěvku je posouzení požadavků směrnice na tyto správní postupy v kontextu stávající české právní úpravy a teoretického základu správních procesů. Za tímto účelem jsou analyzovány základní zásady správního procesu a přezkumných režimů a následně srovnávány s požadavky směrnice na správní postupy pro vydávání relevantních správních aktů a na jejich přezkum. V závěru jsou naznačeny možné sporné otázky vyplývající z interpretace dotčených právních předpisů.
...

Zobrazit celý článek na webu Biom.cz »
Související články
Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist