Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Biomasová výtopna Žlutice - efektivní propojení praxe s výzkumem

09.11.2011  |  RSS zdroj: Biom.cz
Biom.cz Abstrakt:  Centrální výtopna na spalování biomasy ve Žluticích je v provozu od konce roku 2001. Provozovatelem výtopny je firma Žlutická teplárenská a.s. Je zde spalována balíkovaná sláma a dřevní hmota. Z tohoto paliva je vyráběna tepelná energie, která je rozvedena páteřními teplovody a tepelnými přípojkami k odběratelům. Na CZT je připojeno asi 70% města. Dodané kotle byly vyrobeny firmou VERNER a.s., Červený Kostelec. Jedná se o kotle teplovodní, s horizontálně osazenými trubkovnicovými výměníky tepla. Spalovací komora je vyložena žárobetony. Od počátku roku 2008 je provoz výtopny podrobně sledován. Na tomto pozorování se podílí provozovatel výtopny, dodavatel technologie a výzkumné pracoviště Ústavu skla a keramiky na VŠCHT v Praze. Jsou zde prováděny systematické odběry popela z vybraných kotlových zón, odběry spalovaného paliva a systematicky sledovány pracovní cykly kotlů. Následně je zjišťován vliv spalované biomasy na stav žárobetonových vyzdívek, chování biomasového popela v závislosti na jeho složení a provozně jsou zde zkoušeny v laboratoři odzkoušené návrhy doporučené k zařazení do provozní praxe výtopny. V reálném provozu výtopny jsou dále zkoušeny technologie, které výrobce zařízení zavádí do svého vývoje inovativních spalovacích zařízení.
...

Zobrazit celý článek na webu Biom.cz »
Související články
Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist