zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úspory vody při využívání mincovních automatů jsou v porovnání s pákovými bateriemi v řádech desítek procent

28.02.2020
Voda
Pitná voda
Úspory vody při využívání mincovních automatů jsou v porovnání s pákovými bateriemi v řádech desítek procent

Vodní nádrž Lipno, kemp ve Sloupu v Čechách nebo třeba na Pastvinách mají na začátku letošní letní sezony jedno společné. Na všech těchto místech jsou nové mincovní a žetonové automaty pro sprchy od české značky Sanela.

Umožňuje majitelům kempu, koupaliště ale třeba i majitelům čerpacích stanic či hotelů, kontrolovat spotřebu vody a zároveň i spotřebu elektřiny. Nastaví si dobu, po kterou voda poteče, za určitý poplatek.

,,Rozšiřujeme tímto oblast působnosti a jde o naprosto logický posun," říká Pavel Rybka spolumajitel značky Sanela a dodává: ,,Produkt jsme vyvíjeli několik let nejen z pohledu funkčnosti, ale i z pohledu anti vandalství a možnosti propojenosti s otevíráním dveří nebo pro použití jednofázového spotřebiče, jako je například pračka nebo fén."

Automat na jednu sprchu stojí od 13 tisíc korun bez DPH. Můžete si také pořídit jeden automat, kterým budete ovládat třeba až osm sprch (cena od 20 tisíc korun bez DPH). Zároveň automaty umožňují získat statistické informace a provést diagnostiku přístroje. S novou řadou automatů pak lze ovládat sprchy pomocí programovatelného žetonu RFID.

Úspory vody při využívání mincovních automatů jsou v porovnání s pákovými bateriemi v řádech desítek procent.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí