zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třicet učitelů získalotitul Ekoučitel roku

15.07.2014
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Recyklace
Třicet učitelů získalotitul Ekoučitel roku

Třicet učitelů získalo titul "Ekoučitel roku" od vzdělávacího projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. "Ocenili jsme učitele, kteří se výjimečně zasloužili o vzdělávání v oblasti ekologie a recyklace odpadů, zejména baterií, zářivek a použitých drobných elektrozařízení," říká Ilona Johnová Koukalová, ředitelka Recyklohraní.

O titul mohli usilovat pedagogové z MŠ, ZŠ, SŠ, ale i pedagogové volného času či pracovníci dětských a mateřských center z celé České republiky. Mezi hodnoticími kritérii byly například realizace jednoho ekologického projektu a příprava osvětové kampaně na podporu recyklace použitých baterií, elektrozařízení a světelných zdrojů ve své obci či městě."Vyhodnotili jsme přes 100 zajímavých nápadů na další ekologické aktivity vhodné do výuky," dodává Ilona Johnová Koukalová.

Do vzdělávacího projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se od jeho vzniku zapojilo již 3239 mateřských, základních a středních škol a školských zařízení. Děti se v něm hravou formou učí ohleduplnosti k přírodě, jejím zdrojům, seznamují se s důvody a způsoby recyklace odpadů.

"Účast v soutěži mi dala lepší možnost, jak žáky více zapojit do ekologie. Moji výhru přivítali s velkým nadšením. Radost z ocenění měla i paní ředitelka a mé kolegyně. Děkuji organizátorům za krásný nápad soutěže Ekoučitel," shrnula za všechny oceněné své pocity Jiřina Cíglerová ze ZŠ Chbany.

"Jsme rádi, že soutěž byla pro vyučující přínosem. Mohli jsme díky ní ocenit práci všech učitelů, kteří nad rámec svých pracovních povinností a často ve svém volném čase pracují s dětmi na plnění soutěžních úkolů,"dodáváIlona Johnová Koukalová.

Slavnostní vyhlášení vítězů v environmentálním duchu

Slavnostní vyhlášení Ekoučitele roku 2013/14 proběhlo v environmentálním duchu. Pro oceněné pedagogy byl přichystán dvoudenní pobyt v krásné přírodě okolo vrchu Křemešník, spousta zajímavých aktivit a na závěr návštěva linky na recyklaciodpadníchelektrických a elektronickýchzařízení, papíru a plastuv Jihlavě. Organizátoři se s vyučujícími podělili o zajímavé nápady pro práci s dětmi v přírodě. Jako poděkování si učitelé odnesli drobné dárky od partnerů projektu.

"Zájem vyučujících, kvalita jejich projektů a spousta skvělých nápadů, které se nám v rámci Ekoučitele roku sešly, jsou pro nás motivací při přípravě dalšího ročníku soutěže,"uzavíráIlona Johnová Koukalová.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí