zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mongolsko se inspiruje ochranou přírody v Krkonoších

26.07.2014
Chráněná území
Mongolsko se inspiruje ochranou přírody v Krkonoších

Náměstek ministra Vladimír Dolejský dnes přijal tříčlennou mongolskou delegaci složenou ze zástupců mongolského Ministerstva životního prostředí a zeleného rozvoje a ředitele přísně chráněné oblasti Gobi.

Česká strana seznámila mongolské zástupce se zásadami územní ochrany přírody a zvláštní druhové ochrany v České republice. Mongolská delegace informovala o úspěšně fungujícím programu reintrodukce [1] koně Převalského. V souvislosti s připravovanou novelizací zákonů a programů na ochranu přírody projevilo Mongolsko velký zájem o spolupráci v oblasti monitoringu druhů a praktických záležitostí týkajících se ochrany přírody.

Na závěr jednání potvrdil náměstek Dolejský stálou podporu MŽP programu na navrácení koně Převalského zpět do volné mongolské přírody. Mongolsko je jednou z prioritních zemí pro realizaci českých rozvojových projektů, pokrývajících oblast zajištění zdrojů pitné vody, hydrogeologické průzkumy a řešení starých ekologických zátěží. Česká republika participuje i na projektu dlouhodobé reintrodukce koně Převalského.

Po jednání odjela mongolská delegace na návštěvu Krkonošského národního parku, kde ji zástupci Správy KRNAP seznámili s managementem nejstaršího národního parku u nás.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí