zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kralupy budou mít podzemní kontejnery na tříděný odpad

25.07.2014
Odpady
Urbánní ekologie
Kralupy budou mít podzemní kontejnery na tříděný odpad

Kralupy nad Vltavou budou mít sedm podzemních prostor s kontejnery na tříděný odpad. Na každém stanovišti budou tři kontejnery na papír, plast a sklo, do kterých bude možné odpad vhazovat přímo z ulice. Celkové náklady na pořízení těchto stanovišť činí téměř pět milionů korun, většina bude hrazena z evropských dotací. Kontejnery budou v provozu od jara příštího roku. ČTK o tom dnes informovala mluvčí kralupské radnice Lenka Moravcová.

Podzemní kontejnery budou v Kralupech umístěny na náměstí Jaroslava Seiferta, náměstí Mládežníků, ve Štefánikově ulici, na Dvořákově náměstí, Purkyňově a Palackého náměstí a na parkovišti naproti nádraží ČD. Právě na těchto místech brala radnice podle mluvčí ohled i na estetickou podobu sběrných míst, a přistoupila proto k pořízení podzemních stanovišť. "Mezi jejich výhody patří zejména vyšší objem, elegantní vzhled, vhodný i do historických center, vyšší odolnost proti poškození a možnost instalace různých seskupení," uvedla Moravcová.

Město plánovalo do konce roku 2016 zvýšit počet sběrových míst pro tříděný odpad na 70. Po dokončení projektu podzemních nádob se dostane na počet 68. "Tímto zvýšením počtu sběrných míst dosáhneme zvýšení hustoty sběrných míst, při kterém bude na jedno sběrné místo připadat 262,5 občanů města," informovala mluvčí.

Podzemní kontejnery na odpad ve středních Čechách fungují například v Kutné Hoře, Příbrami a Mladé Boleslavi. Kontejnery jsou velkoobjemové šachty pod dlažbou ulice. Navenek vystupují jen vhazovací sloupky, připomínající odpadkové koše. Jsou nenáročné na prostor, odolné proti požárům a brání i zpětnému vybírání odpadu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí