zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ECHA zpřístupnila nového praktického průvodce pro meziprodukty

05.08.2014
Firemní ekologie
Chemické látky
ECHA zpřístupnila nového praktického průvodce pro meziprodukty

Nový praktický průvodce pomůže registrantům a následným uživatelům vyhovět požadavkům REACH pro meziprodukty, identifikovat informace, které se oznamují v registrační dokumentaci...


ECHA zpřístupnila nového praktického průvodce s názvem "Jak ohodnit, zdali se látka používá jako meziprodukt za přísně kontrolovaných podmínek a jak oznamovat informace o meziproduktech při registraci v IUCLID".

Pro meziprodukty platí výhody plynoucí ze zvláštních odchylek z nařízení REACH, jako jsou redukované registrační požadavky a výjimky z povolování (autorizace).

Tento praktický průvodce má za cíl podpořit registranty a následné uživatele meziproduktů, aby si zkontrolovali, zdali jejich použití je v souladu s definicí meziproduktu podle nařízení REACH. Poskytuje příklady použití chemické látky jako meziproduktu a přísně kontrolavaných podmínek, které jsou vyžadovány při zredukované registraci. Také ukazuje, jak si registranti a následní uživatelé mohou zkontrolovat podmínky, které jsou zavedeny na místě.

Protože registrace meziproduktů má zvláštní požadavky, tento praktický průvodce také vysvětluje, jak by měly být zahrnuty do registrační dokumentace s ohledem na použití meziproduktu. Praktický průvodce doplňuje metodický pokyn pro meziprodukty publikovaný v roce 2010.

V současné době je praktický průvodce publikován pouze v anglickém jazyce. Předpokládá se však, že bude publikován ve všech 23 jazykových mutacích členských států EU.

Další informace:

Praktický průvodce "Jak ohodnotit, zdali se látka používá jako meziprodukt za přísně kontrolovaných podmínek a jak oznamovat informace o meziproduktech při registraci v IUCLID" [PDF] [EN]

Metodický pokyn pro meziprodukty (updated 16/12/10)

Metodický pokyn o REACH

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí