zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Volvo a ABB společně pro hybridní autobusy

12.08.2014
Ekologická auta
Urbánní ekologie
Volvo a ABB společně pro hybridní autobusy

Švédská automobilka Volvo a globální výrobce elektrických a energetických zařízení ABB uzavřely v červenci 2014 partnerství pro společný vývoj a komercializaci plně elektrických aplug-in hybridních autobusů na bázi otevřených standardů pro stejnosměrné rychlonabíjení.

O hybridních a plug-in hybridních autobusech Volvo jsme na našem portále psali již vícekrát, naposledy v souvislosti s připravovaným projektem pro Stockholm. Kroměhybridních autobusů plánuje Volvo pro rok 2015 také plně elektrický autobus jako součást projektu ElectriCity v Göteborgu.

Partnerství ABB a Volvo je zaměřeno na standardizaci automatického systému dobíjení elektrobusů pomocí střešní konzole, se zásuvkovým dobíjením přes noc, včetně komunikačního protokolu mezi dobíjecí stanicí a vozidlem, elektrického rozhraní a specifikace pro systém dobíjecí střešní konzole. Standardy pro rychlonabíjení elektrických autobusů vycházejí z nedávno přijatých standardů pro rychlé nabíjení elektromobilů, které zaručují bezpečnost, pomáhají stimulovat investice do elektrických autobusů a posilují celkovou důvěru veřejnosti v tento nový dopravní prostředek.

Partnerství ABB a Volvo tak odpovídá dosavadnímu trendu, kdy je patrný posun od individuálních technických řešení dobíjecích systémů pro každý konkrétní projekt k mezinárodnímu nabíjecímu standardu CCS (CCS - Combined Charging System). V oblasti osobních elektromobilů je tato standardizace ukončena a akceptována jak u výrobců vozidel, tak i nabíjecích technologií.

První výsledky spolupráce ABB a Volvo budou představeny v roce 2015 na společném projektu pro linkovou městskou dopravu v Lucemburku provozovanou dopravcem Sales-Lentz, pro niž bude dodáno celkem 12 plug-in hybridních autobusů Volvo.

ZDROJ: Proelektrotechniky.cz, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí